حفظ حجاب اسلامی در آچه اندونزی برای همه ملیت ها الزامی شد

كوالالامپور – ایرنا – افراد تمام نژادها، قوم ها و ملیت ها در آچه اندونزی كه با قوانین اسلامی اداره می ‌شود، ملزم به حفظ حجاب شدند.

به گزارش ایرنا، پلیس شریعت آچه اندونزی اعلام كرد تمام افراد به عنوان نشانه ای از احترام باید در آچه كه قوانین شریعت اجرا می شود، حجاب را رعایت كنند.

پلیس شریعت آچه كه از سال 1389 گشت كنترل حجاب راه اندازی كرده است هفته گذشته 62 مرد و زن را به دلیل پوشیدن لباس نامناسب بازداشت كرد كه دو نفر از آن ها غیرمسلمان بودند.

تارنمای 'جاكارتا گلوبه' روز شنبه نوشت براساس آیین نامه شریعت در آچه هر ساكن این منطقه ملزم به پوشیدن لباس اسلامی است.

پلیس شریعت آچه تاكنون این قانون را برای مسلمانان اجرا می كرد اما این قانون برای همگی افراد از هر آیینی اجرایی شد.

پلیس شریعت آچه اعلام كرد كسانی كه این قانون را نقض كنند بازداشت و ملزم به گذراندن یك دوره آموزشی هستند و پس از آن آزاد می شوند، اما تكرار این عمل جرم است.

پلیس استان آچه اندونزی در شب سال نو میلادی نیز ضمن ممنوع كردن استفاده از ترقه و و سایل آتش بازی از برگزاری مراسم سال نو در این استان كه در نوك شمالی جزیره سوماترا واقع شده است، جلوگیری كرد.

اكثر مردم آچه مسلمان بوده و در این استان قوانین اسلامی حاكم است. آچه از سال 1959 تا سال 2001 ' دایراه ایستیموا آچه '، از سال 2001 تا 2009 ' نانگگروئه آچه دارالسلام ' و از سال 2009 به نام 'آچه ' خوانده می شود.

این استان اندونزی كه 119 جزیره و پنج شهر را شامل می شود 58 هزار و 375 كیلومتر مربع مساحت و بیش از چهار میلیون و 500 هزار نفر جمعیت دارد و تا اندازه ای از خودمختاری برخوردار است.

براساس برخی آمارها 98 ممیز شش درصد جمعیت این استان مسلمان هستند و تعداد اندكی مسیحی، هندو و بودایی در این استان اندونزی زندگی می كنند.

آچه مركز ورود اسلام از طریق تجار مسلمانی بود كه از طریق تنگه مالاكا وارد این ناحیه شدند و سپس اسلام را به سایر نقاط اندونزی گسترش دادند.

آساق**د.م**1611

سرخط اخبار جهان