حمیده عباسعلی: قراردادم با الاهلی فقط برای مسابقات جایزه بزرگ بود

تهران - ایرنا - دختر كاراته كا دارنده عنوان قهرمانی آسیا گفت: برای حضور در مسابقات جایزه بزرگ با باشگاه الاهلی امارات عربی متحده قرارداد داشتم و ممكن است در مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا نیز برای این تیم بازی كنم و در حال حاضر عضو تیم كاراته دانشگاه آزاد اسلامی هستم.

«حمیده عباسعلی» كاراته كا جوان ایرانی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به اینكه قرار نبود تیم ملی كاراته زنان ایران در مسابقات جایزه بزرگ امارات عربی متحده شركت كند، من به درخواست مسوولان باشگاه الاهلی امارات برای شركت در این مسابقات با عنوان باشگاه الاهلی موافقت كردم.

وی افزود: قرار حضور من در باشگاه الاهلی به صورت یك قرارداد مدت دار نبود و فقط قرار شد من در مقابل دریافت مبلغی برای این باشگاه در مسابقات جایزه بزرگ به میدان بروم.

عباسعلی ادامه داد: همچنین در صورتی كه تیم های زنان كشورهای آسیایی برای حضور در مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا اعلام آمادگی كنند، در این صورت من هم بار دیگر به عنوان كاراته كای باشگاه الاهلی برای این باشگاه به میدان خواهم رفت.

عضو تیم كاراته دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینكه قطعا هر ورزشكاری مایل است در تیم های خارجی و با دریافت قرار دادهای آنچنانی بازی كند، گفت: حضور در تیم های خارجی فرصت برای كسب تجربه و بازی كردن در كنار كاراته كاهای سایر كشورها است.

عباسعلی با توضیح اینكه اگر تیم ملی قرار است در مسابقات برون مرزی شركت كند،‌ قطعا این تیم را همراهی خواهد كرد، گفت: اما اگر شرایط برای حضور در باشگاه های خارجی برای من فراهم شود، از آن استقبال می كنم زیرا علاوه بر تجربه، موجب خواهد شد تا در عرصه های بین المللی بیشتر شناخته شوم.

وی، حضور در باشگاه الاهلی و داشتن تمرینات مشترك با كاراته كاهایی از سایر كشورها از جمله مصر و تونس را تجربه ای مطلوب برای ارتقا سطح آمادگی اش عنوان و اضافه كرد: به یقین سطح كاراته امارات بهتر از سطح كاراته زنان در ایران نیست اما برای این تیم در كنار دو كاراته كای اماراتی، زنان كاراته كایی از كشورهای دیگر حضور داشتند كه برای این تیم به میدان می رفتند و این همكاری موجب توانمندی بیشتر این تیم شده بود.

به گفته حمیده عباسعلی، كاراته كاهای تیم های خارجی شاید شكست را بارها تجربه كنند اما این مساله موجب ناراحتی یا دلسردی آنها نمی شود زیرا می دانند با حضور بیشتر در میادین بین المللی می توانند به پیروزی نیز دست یابند.** زنان كاراته كای ایران از نظر تكنیك و تاكتیك چیزی از برترین های آسیا و جهان كم ندارند

عباسعلی گفت: با توجه به مسابقاتی كه تاكنون در آن حضور داشته ام و مسابقات جایزه بزرگ امارات معتقدم كاراته كاهای زن ایرانی از نظر تكنیكی و تاكتیكی هیچ مشكلی ندارند و فقط مشكل ما كمی تجربه و ناشناخته بودن ما در فضاهای بین المللی است.

وی ادامه داد: به هر دلیل تیم ملی كاراته زنان ایران در طول سال با وجود تعداد زیاد مسابقات برون مرزی، در نهایت در دو تا سه مسابقه بین المللی اعزام می شوند اما سایر كشورهای آسیایی كه برترین تیم های جهان نیز در میان آنان هستند، در بیشتر مسابقات از جمله كاراته وان ها كه از مهم ترین آن كاراته وان فرانسه و سایر كشورهای اروپایی است، شركت می كنند.

عباسعلی گفت: متاسفانه در ایران این فرصت به ورزشكار داده نمی شود تا به طور مرتب در مسابقات بین المللی، آسیایی یا جهانی شركت كند و آنقدر شكست را تجربه می كند تا برای پیروزی كاملا آماده شود و همین مساله مانع از موفقیت های بیشتر ما در سطح آسیا و جهان می شود.

وی توضیح داد: ما مقابل داوران آسیایی عملكرد خوبی داریم زیرا ما را می شناسند اما در مسابقات جهانی به دلیل تفاوت امتیاز دهی، ناشناس بودن ما در این میادین و كم تجربگی نمی توانیم نتایج خوبی كسب كنیم.

عباسعلی از مسوولان ورزشی كشور خواست زمینه برای حضور زنان در مسابقات كاراته وان بویژه كاراته وان هایی كه در كشورهای اروپایی برگزار می شوند، فراهم شود.

این كاراته كای زن 24 ساله كشورمان از 17 سال پیش فعالیت در رشته كاراته را آغاز كرده است و شش سال است برای تیم ملی كاراته زنان ایران به میدان می رود.

وی پس از كسب عنوان سومی مسابقات زیر 21 سال، تاكنون توانسته است دو بار عنوان نخست قهرمانی آسیا را كسب كند.

از جمله افتخارات این ورزشكار، كسب عنوان نخست در مسابقات كاراته وان و بازی های همبستگی كشورهای اسلامی در اندونزی است.

این كاراته كای جوان كشورمان هم اكنون دانشجوی مقطع كارشناسی تربیت بدنی است و برای تیم دانشگاه آزاد اسلامی مبارزه می كند.

ورزشی (4). ** 1828 ** 1589