نخستین یادواره شهید سرلشكر خلبان یاسینی در بوشهر برگزار شد

بوشهر- ایرنا – همزمان با بزرگداشت دهه مبارك فجر نخستین یادواره شهید سرلشكر خلبان علیرضا یاسینی و74 شهید پایگاه هوایی ششم شكاری بوشهر روز پنجشنبه برگزار شد.

به گزارش ایرنا، فرمانده پایگاه ششم شكاری شهید یاسینی بوشهر دراین یادواره گفت: انقلاب اسلامی با رهبری امام راحل و ایثار و از گذشتگی ملت ایران به پیروزی رسید.

امیر مهدی هادیان افزود: انقلاب اسلامی اسلامی ثمره خون شهدا و ایثارگری مردان و زنانی است كه با تاسی از قیام كربلا، حماسه بزرگ انقلاب را خلق كردند.

وی اضافه كرد: امروز35 سالگی انقلاب را درحالی جشن می گیریم كه كشور در اوج سربلندی، عزت و پرچمداری اسلام ناب محمدی(ص) است.

هادیان تصریح كرد: توجه به رهنمودهای امام راحل(ره) و رهبرمعظم انقلاب برای دستیابی به رشد و تعالی ضروری است و این مسئله در ایجاد عنصر اقتدار ایمانی مهم و تعیین كننده است.

وی یادآورشد: آنچه كه امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران را از سایر ارتش های دنیا متمایز می كند اقتدارایمانی آن است.

فرماندهی پایگاه ششم شكاری شهید یاسینی گفت: هدف از برگزاری این یادواره تجلیل از خانواده شهدا، جانبازان، ایثارگران و انتقال ارزش های دفاع مقدس است.

وی اضافه كرد: با توجه به حق بزرگی كه شهدا برگردن ما دارند، زنده نگه داشتن یاد شهدا و انتقال فرهنگ شهید و شهادت به نسل جوان جامعه مهمترین وظیفه ماست.

سرلشكر شهید سید علیرضا یاسینی در فروردین ماه ۱۳۳۰ در شهرستان آبادان متولد شد.

او در سال ۱۳۴۸ وارد دانشگاه خلبانی نیروی هوایی شد و پس از گذراندن دوره مقدماتی پرواز با هواپیمای اف-۳۳ برای تكمیل دورهٔ تكمیلی به كشور آمریكا رفت.

وی پس از بازگشت به ایران با درجه ستوان دومی در پایگاه ششم شكاری بوشهر مشغول خدمت شد.

با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از جمله خلبانانی بود كه در عملیات ۱۴۰ فروندی در حمله به خاك عراق نقش مهمی ایفا كرد.

وی به علت شایستگی‌های نشان‌داده در ۱۰ اسفند ۱۳۷۲ به سمت رییس ستاد و معاون هماهنگ‌كننده نیروی هوایی ارتش ایران منصوب شد و تا هنگام شهادت این سمت را بر عهده داشت.

یاسینی در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۷۳ در یك سانحه هوایی به همراه چند تن از فرماندهان عالی‌رتبه نیروی هوایی به شهادت رسید. ك/2

629/539

سرخط اخبار استان‌ها