۱۶ بهمن ۱۳۹۲، ۱۹:۲۲
کد خبر: 81029722
T T
۰ نفر

انگلیسی صحبت كردن ظریف دستمایه یك تذكر

۱۶ بهمن ۱۳۹۲، ۱۹:۲۲
کد خبر: 81029722
انگلیسی صحبت كردن ظریف دستمایه یك تذكر

تهران-ایرنا- عضو كمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در تذكری به وزیر خارجه گفت: آقای ظریف به فارسی صحبت نمی كند كه مردم بدانند چه می كند، به انگلیسی صحبت می كند و به آلمانی ترجمه می شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، 'ابراهیم آقا محمدی' نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی درباره اظهارات رییس جمهوری گفت: اظهارات رییس جمهوری ناشی از عصبانیت وی از عدم استقبال از توافقنامه ژنو است.

وی ادامه داد: رییس جمهوری بارها گفته كه حقوقدان است و سرهنگ نیست اما الان در نقش فرمانده به اساتید دانشگاه دستور می دهد كه از توافقنامه دفاع كنند.

وی با بیان اینكه اعضای كمیسیون امنیت ملی مجلس هنوز اطلاعات شفافی دریافت نكرده اند گفت: رییس جمهوری نباید انتظار داشته باشد فرهیختگان از این توافقنامه دفاع كنند و این اهانت به اساتید ، منتقدین و موافقین است .

نماینده مردم خرم‌ آباد ادامه داد: صحبت‌های ظریف درباره رژیم صهیونیستی آدم را به یاد ادبیات مشایی درباره شناسایی ملت اسرائیل می اندازد و ظریف سزاوارتر بود كه وزیر امور خارجه بازرگان بود.

داود محمدی طی تذكری با استناد به اصول دوم و سوم قانون اساسی گفت: توزیع سبد كالایی با نیت خیر و با هدف كمك به اقشار آسیب پذیر انجام شد كه از این جهت قابل تشكر است اما باید حداكثر تلاش برای حفظ كرامت و شان و حقوق شهروندی مردم به عمل آید تا موجب سوء استفاده دشمنان نشود.

وی خواستار افزایش سطح پوشش توزیعی این سبد كالایی شد.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در پایان خواستار جایگزینی اقلام ایرانی به جای محصولات خارجی در این سبد كالایی شد.

** انتقاد ندیمی از مدیران میانی

ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی هم ضمن انتقاد از مسئولین برای بی توجهی به موضوع پیشگیری گفت: چرا باید علیرغم اعلام نظرات هواشناسی بعد از وقوع حادثه اقدامات انجام شود و مسوولین بگویند چرا پیشگیری نمی كنند

وی با بیان اینكه ‌آفتابه لگن دریافتی داریم و شام و ناهار نداریم،از عملكرد مدیران میانی انتقاد كرد و گفت مدیران بالایی خوب هستند ولی مدیران میانی پدر ما را درمی آورند.

نماینده مردم لاهیجان گفت: ما سر در برف بودجه فرو برده‌ایم و باید سر بلند كنیم و ببینیم مردم چه می كشند.

** اظهارات مقامات آمریكایی ناشی از ترس است

بهرام بیراوند نماینده مردم خرم‌ آباد هم با اشاره به اظهارات نسنجیده مقامات آمریكایی این اظهارات را ناشی از رعب آنان دانست و گفت:آمریكا قادر به هیچ اقدامی نیست و این بیانات به خاطر رعبی است كه آنها دارند و از این رعب هم چاره و خلاصی ندارند و اراجیف آنها ناشی از ترس است و غرش ناشی از ترس است.

** ما را با بودجه سرگرم كردند و مردم را با سبد كالا

نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه هم گفت: هنوز توافقنامه ژنو را به ما نداده اند . ما را سرگرم بودجه كردند و مردم را با سبد كالا و ما ماندیم كه آقای روحانی و‌آقای ظریف با آینده نظام چه برخوردی می كنند.

سیام(3)**2021**1449
۰ نفر