جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی با هدف یاری دولت یازدهم اعلام موجودیت كرد

تهران-ایرنا- دبیركل جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی از تشكیل این جبهه با مشاركت ستادهای مردمی حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری خبر داد و گفت: این جبهه قصد دارد دولت یازدهم را در رسیدن به اهداف خود یاری و با افراط گرایی مقابله كند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی، رحمان مخاطب اعلام كرد: جبهه تدبیر و توسعه از چهار تشكل سیاسی دارای مجور فعالیت از كمیسیون ماده 10 احزاب شامل كانون همبستگی دانشجویان و فارغ التحصیلان، سازمان توسعه سازندگی ایران اسلامی،كانون فارغ التحصیلان آذربایجان غربی و مجمع دانشجویان و دانش آموختگان گلستان تشكیل شده است.

وی درباره علت تشكیل این جبهه اظهار داشت: پشتوانه جبهه تدبیر و توسعه، ستادهای مردمی دكتر روحانی در زمان انتخابات است كه با عنوان جبهه مردمی حماسه سیاسی و اقتصادی ایران اسلامی فعال شد.

دبیركل جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی یادآور شد: چون در زمان انتخابات 120 هزار نفر در استان های مختلف در قالب این ستاد فعال بودند، ظرفیت خوبی در سراسر كشور ایجاد شد.

مخاطب افزود: بنا داریم این ظرفیت ایجاد شده را در قالب جبهه تدبیر و توسعه حفظ كنیم تا بتوانیم برای یاری رساندن به دولت تدبیر و امید، با رویكرد خلق حماسه اقتصادی گام برداریم.

وی یادآور شد: پس از پایان انتخابات ریاست جمهوری نیروهای فعال در این ستادهای مردمی ارتباطات خود را حفظ كرده اند، برای نمونه پس از بازگشت رییس جمهوری از سازمان ملل، اعضای این جبهه در یك حركت خودجوش مراسم استقبال از آقای روحانی در فرودگاه را كلید زدند كه حدود 2 هزار نفر در این مراسم حضور داشتند.

دبیركل جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی، هدف از تشكیل این جبهه را مقابله با افراط گرایی در جامعه برشمرد و اظهار داشت: یكی از اهداف این جبهه حمایت از مواضع مدبرانه دولت تدبیر و امید است زیرا فعالان این جبهه رفع موانع از مسیر اقتصاد كشور و پیشرفت و رفاه مردم را وظیفه خود می دانند.

مخاطب افزود: تا زمانی كه دولت فعلی به وعده هایی كه رییس جمهوری در زمان انتخابات به مردم داده است، پایبند باشد از حمایت این جبهه برخودار خواهد بود.

وی تاكید كرد كه این جبهه به دنبال سهم خواهی و امتیازگیری از دولت نیست بلكه می خواهد گفتمان تدبیر و توسعه و رویكرد اعتدال گرایانه را در همه ابعاد سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بر پایه اعتقاد به اصول انقلاب اسلامی ترویج كند.

وی همچنین گفت: جبهه تدبیر و توسعه در تمامی استان های كشور فعال است و اعضای آن را منتفذین و فعالان سیاسی و اقتصادی استان های مختلف تشكیل می دهند.

سیام**2025**1058**1336