تعلیق تحریم ها حضور ایران در بازار جهانی پتروشیمی را افزایش می دهد

تهران - ایرنا - دبیركل انجمن صنفی كارفرمایی پتروشیمی، گفت: اجرایی شدن توافق ژنو و تعلیق تحریم ها بستر مناسب برای افزایش حضور ایران را در بازار جهانی فراهم خواهد كرد و سبب رونق بازار محصولات پتروشیمی در كشور خواهد شد.

احمد مهدوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، در خصوص دستاوردهای اجرایی شدن توافق ژنو بر صنعت پتروشیمی، اظهار داشت: رفع تحریم ها بستری را فراهم می كند تا دستیابی ایران به فناوری های جدید صنعت پتروشیمی مانند كاتالیست ها افزایش و حجم تولید محصولات مرتبط گسترش یابد.

دبیركل انجمن صنفی كارفرمایی پتروشیمی با بیان آنكه 50 درصد محصولات پتروشیمی تولیدی ایران در حال حاضر صادر می شود، اظهار داشت: با اجرایی شدن توافق ژنو و لغو تحریم ها، شركت های بین المللی می توانند خدمات بیمه ای و حمل و نقل مورد نیاز صنعت پتروشیمی را ارایه كنند كه این مساله نقش مهمی در افزایش صادرات این محصولات دارد.

مهدوی با بیان اینكه ایران دارای مزیت نسبی در صنعت پتروشیمی است، گفت: پتروشیمی ایران از فرصت های بی نظیری برای تحكیم جایگاه خود در عرصه جهانی برخوردار است.

دبیركل انجمن صنفی كارفرمایی پتروشیمی ادامه داد: از نظر خوراك پتروشیمی ها، ایران حرف اول را در دنیا می زند، به طوری كه صنایع پتروشیمی كشورمان به طیف متنوعی از مواد اولیه دسترسی دارند كه استفاده درست از آنها، باعث رونق تولیدات این بخش خواهد شد.

ایران و گروه 1+5 توافق كردند متن توافقنامه هسته ای ژنو از 30 دی ماه جاری اجرایی شود.

براساس توافق ژنو بخشی از موانع صادرات محصولات پتروشیمی ایران برطرف می شود.

اقتصام(4)2022**1558

سرخط اخبار اقتصاد