جان كری و ظریف دیدار كردند

مونیخ- ایرنا- جان كری و محمد جواد ظریف وزیران امور خارجه آمریكا و ایران روز یكشنبه در حاشیه نشست امنیتی مونیخ با یكدیگر دیدار و گفت وگو كردند.

به گزارش ایرنا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و جان كری همتای آمریكایی وی در این دیدار درخصوص چگونگی ادامه مذاكرات هسته ای به گفت وگو پرداختند.

بر اساس این گزارش وزیران امور خارجه ایران و امریكا بر تداوم مذاكرات طرفین همراه با حسن نیت و پایبندی بر برنامه اقدام مشترك تاكید كردند.

كنفرانس امنیتی مونیخ در حالی روزجمعه یازدهم بهمن، پنجاهمین نشست خود را آغاز كرد كه 'محمد جواد ظریف' وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران با هدف رایزنی در مورد موضوع هسته ای و مسایل خاورمیانه در این كنفرانس شركت كرده است.

جمهوری اسلامی ایران تلاش كرده در كنفرانس مونیخ با شركت محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه كشورمان، در چارچوب سیاست كلی نظام و روح حاكم بر فضای كنفرانس و تحولات جدید، مواضع اصولی نظام را تشریح و دورنمای سیاست خارجی ایران را روشن كند.

امسال و در پنجاهمین سال فعالیت كنفرانس امنیتی مونیخ، موضوع هسته ای و رخدادهای خاورمیانه از جمله مهمترین مباحث مطرح شده در كنفرانس مرتبط با جمهوری اسلامی ایران بوده است.

در حوزه هسته ای گفت وگوی ظریف با 'كاترین اشتون' مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و دست یافتن به توافق برای برگزاری دور نهایی مذاكرات در بیست و نهم بهمن در وین پایتخت اتریش از جمله مهمترین مباحث بوده است.

اروپام ** 1701** 1337 ** 1064