ممد لالي، غلام ژاپني و چيچو از مهدي هاشمي تقدير كردند

تهران- ايرنا- محمد ذوالفقاري (ممد لالي)، شمس الدين مرادشاهي (چيچو) و غلامحسن ميرزايي (غلام ژاپني) به عنوان همراهان 35 سال حضور در عرصه سينما در كنار مهدي هاشمي از اين بازيگر تقدير كردند.

به گزارش خبرنگار فرهنگي ايرنا، مهدي هاشمي بازيگر پيشكوست تئاتر و سينماي ايران در مراسم تقدير خود در سي و دومين جشنواره فيلم فجر گفت: وقتي از سينماي نازنين وطنم حرف مي زنم، از كارگردانان خوبي مي گويم كه جنبه هاي مثبت من را به تصوير كشيده اند و از كارگردانان ضعيفي مي گويم كه چهره ناتواني از من ارائه كردند.

وي با بيان اينكه در فيلم هاي ضعيف بازي كردم اما در فيلم خائنانه ايفاي نقش نكردم، اظهار داشت: عزيز طاعتي فيلمبردار عزيز كشورمان در مورد من مي گويد، همين كه بيش از سي سال در سينماي ايران دوام آوردي، خوشحالم.

قرار بود كيانوش عياري براي تقدير از مهدي هاشمي روي سن بيايد، اما به خواست اين بازيگر براي آنكه ديگر هنرمندان و همكاران وي ناراحت نشوند، محمد ذوالفقاري (ممد لالي)، شمس الدين مرادشاهي (چيچو) و غلامحسن ميرزايي (غلام ژاپني) به روي سن آمدند.

ميرزايي با بيان آنكه از سال 1347 در سينماي ايران هستم، تصريح كرد: بزرگترين افتخارم آن است كه داريوش فرهنگ در فيلم دو فيلم با يك بليط، افتخار حضور در كنار مهدي هاشمي را به من هديه كرد.

وي ادامه داد: بازيگراني مثل ما به چشم كارگردانان بزرگ نمي آييم اما اميدوار هستم آنها ما را ببينند.

دولتشهاي در ادامه اين مراسم گفت: 60 سال است كه در سينماي ايران به عنوان مسوول هنروران حضور دارم اما اين اولين بار است كه به همراه دو دوستم براي فيلم فجر دعوت شده ام.

سپس مهدي هاشمي هديه نقدي خود را به اين سه هنرمند تقديم كرد و گفت: به آغاز دوران جديد در سينما تبريك مي گويم و سلام مي كنم به اميد و تدبير تابيده شده بر آسمان هنر هفتم و سلام مي كنم به اساتيد خودم در تئاتر و سينما كه تا به امروز همراه من بوده اند.

وي افزود: افتخارم اين است كه با حضور غلام ژاپني، ممد لالي و چيچو در جشنواره سي و دوم تقدير شدم.

مستند مهدي هاشمي براي پخش در جشنواره سي و دوم به وسيله مجيد توكلي ساخته شده بود.

مراسم افتتاحيه سي و دومين جشنواره فيلم فجر از ساعت 18 و 30 دقيقه جمعه شب در تالار وحدت آغاز شده است. اين رويداد سينمايي 12 تا 22 بهمن ماه برپا است.

فراهنگ(2)**9266**1983**9129**‌1552