صدور پایان ماموریت مدیران میانی وزارت كشور/برگزاری انتخابات 100درصد الكترونیكی در سال 94

تهران- ایرنا- «جواد ناصریان» معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت كشور از صدور پایان ماموریت مدیران میانی وزارت كشور خبر داد و گفت: از نیروهای داخلی و متخصص این وزارتخانه به عنوان جایگزین این افراد استفاده و احكام آنان نیز صادر شده است.

مرد كهنه كار وزارت كشور از زمانی كه پست حساس معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی را در اختیار گرفته به دنبال بازكردن قفل ها با كلید اعتدالش می گردد و تنها هدفش را خدمت صادقانه و رضایتمندی كاركنان وزارت كشور عنوان می كند.

ناصریان 48 ساله در كارنامه سابقه اجرایی اش در سمت هایی همچون رییس حسابداری كشتی سازی سازمان عمران كیش، مدیر امور مالی جهاد خانه سازی بنیاد تعاون سپاه، مشاورعالی رییس كل و حسابرس كل ویژه دیوان محاسبات كشور، مسوولیت رسیدگی به حسابرسی شركت سایپا و شركت های تابعه آن،رییس كارگروه دهمین پروژه تحقیقاتی موسسات حسابرسی كشورهایی آسیایی (آسوسای) با عنوان مبارزه با پولشویی و تقلب و فساد در دیوان محاسبات كشور و عضویت در كارگروه مفاسد اقتصادی فعالیت كرده است.

معاون وزیر كشور هم اكنون، مهمترین هم و غمش را اجرای بهتر راهبردهای دولت تدبیر و امید در كشور می داند و وزارت كشور را همدم مورد اعتماد مردم معرفی می كند.

وی در گفت و گوی تفصیلی با خبرنگاران سیاسی ایرنا به پرسش هایی در خصوص برنامه های وزارت كشور در دولت یازدهم از جمله پیگیری سفرهای رییس جمهوری به استان ها، روند انتصاب استانداران، معاون استاندار و فرمانداران كشور، استقرار دولت الكترونیك، عدالت استخدامی، ساماندهی نیروی انسانی، سلامت اداری، تكریم ارباب رجوع و وضعیت آزمون های استخدامی در این وزارتخانه پاسخ داد كه این مصاحبه در پی می آید:

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر كشور با بیان اینكه مشكلاتی طی سال های گذشته در بحث ساماندهی نیروی انسانی وجود داشت كه برای رفع این مشكلات و استفاده حداكثری از ظرفیت های این وزارت خانه چند بخشنامه جدید از سوی وزیر كشور صادر و ابلاغ گردید، گفت: با صدور این بخشنامه ها فشار زیادی روی ما وجود دارد اما سعی كردیم با این بخشنامه ها فشارها را از استانداران برداریم.

ناصریان یكی از این بخشنامه ها را لزوم به كارگیری كاركنان وزارت كشور در سمت هایی مدیریتی از جمله معاونان استاندار، فرماندار و بخشدار عنوان كرد و اظهارداشت: در گذشته از بین حدود 430 فرماندار كشور تنها 160 فرماندار از كارمندان وزارت كشور بودند و مابقی به این وزارتخانه مامور بودند.

وی ادامه داد: با توجه به اینكه برخی از افراد كه در قالب مامور با تجربه كم در پست های بخشداری و فرمانداری منصوب شده بودند و اكنون دارای تجربه مفید هستند و ما نمی خواهیم تجربه این افراد را از دست دهیم بخشنامه ای از سوی وزیر كشور صادر شد كه براساس این بخشنامه این افراد اگر بخواهند از تجربه آنان در این وزارتخانه استفاده شود باید به طور دائم و نه به صورت مامور به وزارت كشور منتقل شوند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر كشور ادامه داد: صدور این بخشنامه ها مخالف و موافقان زیادی داشت اما اكثریت از صدور این بخشنامه ها ابراز رضایت دارند.

ناصریان گفت: با صدور این بخشنامه ها امید را در مجموعه وزارت كشور و استانداری ها زنده كردیم چرا كه كارمندانی داشتیم كه 27 سال سابقه كارشناس مسوولی داشتند و واقعا سرخورده بودند و انگیزه ای برای ادامه تحصیل و گذراندن دوره های آموزشی در آن ها وجود نداشت.

وی با بیان اینكه در این مدت در وزارت كشور و استانداری ها مدیران میانی را از كارمندان درون مجموعه انتخاب كرده ایم، اظهارداشت: در این دوره با دستور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر كشور بخشنامه ای صادر كردیم كه حتما باید از نیروهای داخلی استفاده شود كه این تحولی را در مجموعه وزارت كشور به وجود آورده است.

ناصریان اظهارداشت: وقتی وزارت كشو را تحویل گرفتیم اكثریت مدیران میانی به صورت مامور از سایر دستگاه ها به این وزارتخانه آمده بودند. با صدور این بخشنامه و ساماندهی نیروها سعی كردیم اكثر مامورین را به دستگاه های خود بازگردانیم.**برگزاری انتخابات 100درصد الكترونیكی در سال 94

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر كشور پاسخ به این پرسش كه آیا انتخابات آینده به صورت تمام الكترونیكی و مكانیزه برگزار می شود؟ گفت: در صورتی كه در بودجه سال آینده اعتبارات لازم برای فراهم آوردن زیرساخت های این موضوع تصویب شود انتخابات 94 به طور 100 درصد الكترونیكی برگزار می شود.

ناصریان ادامه داد: ساخت دستگاههای الكترونیكی اخذ رای برای برگزاری انتخابات تمام الكترونیكی چیزی در حدود 350 میلیارد تومان تخصیص اعتبار نیاز است.

وی اظهار داشت در صورتی كه 50 درصد این اعتباردر بودجه سال 93 و 50 درصد در بودجه سال 94 به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد انتخابات آینده به صورت 100 درصد الكترونیكی برگزار خواهد شد.** احصاء ظرفیت های قانونی برای ترمیم حقوق كاركنان وزارت كشور و استانداری ها

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر كشور همچنین در خصوص برنامه های این وزارتخانه برای عدالت استخدامی و نظام پرداخت گفت: وزارت كشور متولی نظارت بر حسن و صحت اجرای بخشنامه شماره 13598/92/200 مورخ یكم آبان ماه 1392 معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری ابلاغی به كلیه دستگاه های اجرایی مبنی بر عدالت محوری در جذب نیروی انسانی متعهد و متخصص كلیه فرآیند جذب و به كار گیری به صورت رسمی، پیمانی و كارمعین تابع مفاد بخشنامه مذكور و قوانین و مقررات مربوط است.

ناصریان افزود: با توجه به پایین بودن حقوق كاركنان وزارت كشور براساس احكام صادر شده برای آنان، احصاء ظرفیت های قانونی بر كسب مجوز مراجع ذیصلاح در جهت ترمیم حقوق كاركنان وزارت كشور، استانداری ها و سازمان های وابسته در دستور كار قرار دارد.** انتصاب كاركنان وزارت كشور در پست های مدیریتی با هدف افزایش انگیزه و ثبات مدیریت

وی با اشاره به بحث ساماندهی نیروی انسانی در مجموعه وزارت كشور اظهارداشت: در راستای ساماندهی نیروی انسانی طی بخشنامه ای مهرماه سال جاری به بخش های مختلف وزارتخانه اعلام شد كه در راستای دانش گرایی و شایسته سالاری و به منظور افزایش انگپیزه و ثبات مدیریت در انتصابات، از كاركنان متخصص درون سازمانی استفاده شود.

معاون وزیر كشور گفت: در خصوص به كارگیری نیروهای بازنشسته نیز به سازمان های تابعه و استانداری ها اعلام شد كه نیروهای بازنشسته منصوب نشوند بجز در موارد استثنا كه آن هم در هر استان حداكثر یك نفر در سطح معاون استاندار می تواند منصوب شود.** تشكیل كارگروه تخصصی كاهش تصدی های وزارت كشور

ناصریان در خصوص برنامه های این وزارتخانه برای تمركزدایی و افزایش اختیارات استانداران كشور خاطرنشان كرد: به منظور تمركز زدایی و در اجرای مواد 181 و 186 قانون برنامه پنجم توسعه و با رعایت اصول 133 و 137 قانون اساسی، وظایف ،اختیارات و مسوولیت های وزرا و معاونان رییس جمهوری به پیشنهاد آن ها و با تصویب هیات دولت می تواند به عهده سایر مقامات، استانداری ها، مدیران ستادی و استانی گذاشته شود.

وی افزود: در ماده 181 قانون برنامه پنجم توسعه دولت مكلف شده است كه در راستای رعایت عدالت در توزیع منابع و فرصت ها و توسعه متوازن مناطق و ارتقاء توانمندی های مدیریتی استان ها و انتقال اختیارات اجرایی به استان ها، سازو كار و شاخص های لازم را تصویب كند.

ناصریان ادامه داد: براساس ماده 186 قانون برنامه پنجم نقشه جامع تقسیمات كشوری با جهت گیری عدم تمركز و تفویض اختیار به مدیران محلی، نقش استانداران تقویت شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر كشور از تشكیل كارگروه تخصصی كاهش تصدی های وزارت كشور خبر داد و گفت: در این كارگروه وظایف معاونت های وزارت كشور به منظور احصاء و واگذاری تكالیف تصدی گری به بخش های غیردولتی و تصویب تكالیف مربوط به معاونت امنیتی و انتظامی بررسی می شود.** ارتقاء رتبه 530 نفر از كاركنان وزارت كشور و استانداری ها در دولت یازدهم

ناصریان در ادامه با تاكید بر لزوم توجه به توانمندسازی و آموزش فرهنگی و تخصصی منابع انسانی، تصریح كرد: در این راستا از ابتدای دولت یازدهم تا كنون ارتقای رتبه 530 نفر از كاركنان وزارت كشور و استانداری ها انجام شده است.

وی خاطرنشان كرد: همچنین زمینه های لازم در خصوص نیازسنجی آموزش كاركنان متناسب با شرح وظایف اختصاصی وزارت كشور فراهم شده است.** وزارت كشور پیگیر تعیین تكلیف آزمون های استخدامی سال گذشته استانداری ها

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر كشور درباره اجرای طرح مهر آفرین كه در اواخر دولت دهم انجام گرفت و بعد از آن دچار مشكلاتی شد، گفت: معاونت راهبردی این مصوبه هیات وزیران را با ابلاغ بخشنامه ای بازگرداند و در مجلس شورای اسلامی نیز هیات تطبیق این مصوبه را رد كرد.

ناصریان به مشكلات ایجاد شده برای افراد كه در این طرح شركت كرده اند اشاره كرد و افزود: در این طرح برخی نیروها جذب شده و بعضی دیگر آزمون داده و یا در مرحله گزینش قرار داشته اند كه بخشنامه آن لغو شد و مشكلاتی ایجاد شد كه استانداری ها هم نتوانستند جذب نیرو را انجام دهند.

وی اضافه كرد: با توجه به مكاتباتی كه با معاونت توسعه و منابع انسانی داشته ایم پیگیر وضعیت این افراد كه در طرح شركت كرده اند خواهیم بود.

وی افزود: وزارت كشور از طریق معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری پیگیر تعیین تكلیف آزمون های برگزاری جذب سال گذشته استانداری ها و اخذ شماره مستخدم است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر كشور گفت: با توجه به ابلاغیه سوم مهرماه وزیر كشور به سازمان های تابعه مبنی بر وحدت رویه و جذب نیروی انسانی در سازمان های تابعه وزارت كشور و همچنین بخشنامه معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری نحوه جذب و به كارگیری نیروی انسانی و هرگونه استخدام تابع قوانین و مقررات است.

ناصریان با بیان اینكه در حال حاضر نظارت بر حسن اجرای ابلاغیه مذكور مقام عالی وزارت و بخشنامه توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری توسط ستاد وزارت كشور صورت می پذیرد، اظهارداشت: براساس ان بخشنامه استانداری ها نیازهای استخدامی خود را احصاء و براساس قوانین و مقررات اداری اقدام لازم را انجام می دهند.**كارگروه ویژه پیگیری مصوبات سفرهای رییس جمهوری به استان ها تشكیل می شود

ناصریان از تشكیل كارگروه ویژه برای پیگیری مصوبات سفرهای رییس جمهوری به استان ها خبر داد و گفت: هدف از تشكیل این كارگروه پیگیری مصوبات در استان ها مورد نظر خواهد بود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر كشور گفت: كارگروه دیگری نیز با هدف اقدامات و هماهنگی برای انجام سفرهای رییس جمهوری به استان های مورد هدف نیز تشكیل خواهد شد.** اهتمام ویژه دولت یازدهم برای استقرار كامل دولت الكترونیك

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر كشور گفت: به منظور بهبود كیفیت خدمات ارایه شده از جانب دولت و حاكمیت، وزارت كشور در بازنگری ساختار خود پس از روی كار آمدن دولت یازدهم اهتمام ویژه ای به استقرار دولت الكترونیك داشته و با تغییر نام مركز نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات به مركز توسعه دولت الكترونیك، فناوری اطلاعات و آمار، رویكرد جدید به این امر در راستای تحقق اهداف تعریف شده داشته است.

ناصریان اظهارداشت: در حقیقت وزارت كشور چه در ستاد و چه در استان ها نقش بسیار موثری در تحقق حاكمیت الكترونیك دارد و در سند راهبردی مركز مذكور چشم انداز وزارت كشور در این حوزه ترسیم شده است.

وی ادامه داد: براساس این چشم انداز، وزارت كشور محور تحقق حاكمیت الكترونیك، هوشمند و كارآمد در انجام ماموریت ها بر پایه آمارهای دقیق، زیرساخت ها و سامانه های به روز، امن و پایدار در گستره میهن اسلامی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر كشور گفت: استفاده از سامانه جامع انتخابات به منظور اتوماسیون كامل فرآیندهای قبل از اخذ رای، روز اخذ رای و پس از آن و نیز فرایندهای پشتیبان انتخابات، انجام ارتباط بر خط با مراجع استعلامی، استفاده از دفاتر پیشخوان دولت در ثبت نام از داوطلبین شورهای اسلامی و روستا، استفاده از كارت هوشمند ملی به منظور امضای دیجیتال در فرآیندهای انتخابات و راه اندازی شبكه ارتباطی با تمامی بدنه اجرایی وزارت كشور از جمله اقدامات انجام شده در این حوزه است.

ناصریان افزود: از دیگر اقدامات انجام شده در زمینه استقرار دولت الكترونیك می توان به سامانه مدیریت فرایندهای سازمان های مردم نهاد، سامانه مدیریت فرآیندهای تشكل های سیاسی، صنفی و اقلیت های دین، سیستم دریافت شكایات و گزارشات وارده به وزارت كشور، سیستم پاسخگویی به مشكلات اتباع بیگانه، بانك اطلاعات كانون های تخصصی بانوان كشور، بانك اطلاعات شوراهای اسلامی، بانك اطلاعات تخصصی تقسیمات كشوری و ایجاد بانك آمار و GIS وزارت كشور اشاره كرد.**برای تهیه كارت های الكترونیك، همه دستگاهها اهتمام كنند

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر كشور درباره اجماع كارت های الكترونیكی نیز گفت: كارت ها و شناسنامه های الكترونیكی بسیار مفید خواهند بود چرا كه این كارت ها یازده نوع خدمت را انجام می دهند.

ناصریان خاطر نشان كرد: استفاده از این كارتها برای همه مردم همكاری و هماهنگی همه دستگاههای كشور را می طلبد و اهتمام آنها می تواند موجب دور سریعتر این كارت ها شود.

وی اضافه كرد: همچنین برای تسهیل در ارائه این كارتها فراهم شدن اعتبار و آماده بودن زیر ساخت ها لازم است كه امیدواریم موانع برطرف شود.

معاون وزیر كشور درباره موضوع سلامت اداری و بحث پیشگیری از تخلفات نیز گفت: برای توجه به سلامت اداری دفاترمان با عنوان اداره كل ارزیابی و عملكرد در تشكیلات جدید ارتقا داده شده و به مركز ارزیابی و عملكرد و بازرسی حقوقی تغییر یافته اند.

ناصریان خاطر نشان كرد: شرح وظایف این مركز تغییر یافته و در استانداری های كشور هم به طور اداره كل عمل می كند.

وی اضافه كرد: شكایت از استانداری ها هم دراین مركز رسیدگی می شود كه البته ارزیابی معاونان و استانداران به همراه نتایج آن در این قسمت بررسی می شود كه نتیجه به اطلاع وزیر می رسد.

معاون وزیر كشور خاطر نشان كرد: در صورت تخلف برخورد جدی انجام می شود و تمام هم و غم ما این است كه مشكلات و شكایت ها را به حداقل برسانیم.

ناصریان درخصوص سلامت اداری و ارزیابی نتایج از دوره های گذشته نیز گفت: آمار دقیقی نداریم ولی در دوره خود به دنبال آن هستیم هر 3 ماه یكبار آماری را از مجموعه خودمان ارائه دهیم .** تشكیل اتاق فكر بهره وری در وزارت كشور طراحی شد

ناصریان در ادامه با اشاره به بحث افزایش بهره وری و استقرار نظام جامع مدیریت عملكرد اظهارداشت: در این راستا تشكیل اتاق فكر بهره وری وزارت كشور متشكل از خبرگان و نخبگان كشوری و مركز آمار ایران طراحی شده است.

وی ادامه داد: همچنین جلساتی به صورت ویدیو كنفرانس با معاونین توسعه مدیریت و منابع انسانی و كارشناسان بهره وری استانداری های كشور به منظور تبیین راهبردهای بهره وری و تهیه چارچوب طرح ستانده های واقعی استانداری ها متناسب با ماموریت ها در آذرماه سال جاری برگزار كردیم.

معاون وزیر كشور گفت: بانك اطلاعاتی كارشناسان بهره وری به منظور تسهیل در اجرای طرح سنجش بهره وری استانداری ها سراسر كشور نیز ایجاد شده است.** شناسایی و اصلاح فرآینده های ادارات دارای ارباب رجوع

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر كشور همچنین از شناسایی و اصلاح فرایندهای ادارات دارای ارباب رجوع خبر داد و گفت: شرح وظایف سازمان ها به منظور ایجاد و شفافیت در ارایه خدمات كاركنان به مردم نیز اصلاح شده است.

ناصریان اظهارداشت: استقرار میزخدمت در درب ورودی وزارت كشور و استانداری ها، برنامه ریزی و سیاست گذاری جهت راه اندازی دبیرخانه متمركز جهت سهولت دسترسی مراجعین و نظام پاسخگویی به مكاتبات اداری آنان و برنامه ریزی در جهت راه اندازی سامانه تلفن گویا از دیگر برنامه های صورت گرفته در جهت تكریم ارباب رجوع است.**اختیارات را رییس دولت و وزرا به استانداران تفویض می كنند

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر كشور درباره افزایش اختیارات استانداران و تمركز زدایی برای آنان گفت: اختیارات را رییس جمهور و وزرا و معاونان رییس جمهوری می توانند با تصویب هیات وزیران به استانداران تفویض كنند.

ناصریان تصریح كرد: در اولین گردهمایی استانداران سراسر كشور برای بحث تفوض اختیارات بحث هایی مطرح شد و در این منظور كارگروهی را تشكیل می دهیم كه در داخل وزارت كشور و استانداری ها آن واگذاری وظایف را انجام دهیم.

وی ادامه داد: مكاتبات استانداری ها انجام شده ونظرات گوناگون در 4 كارگروهی كه پس از گردهمایی تعیین شده اند بررسی می شود.**با انتقال پایتخت مشكلات حل نمی شود

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر كشور درباره طرح انتقال پایتخت اداری- سیاسی كشور گفت: اگر بخواهیم با همین شیوه پایتخت را منتقل كنیم به معنی سوق دادن مشكلات به نقطه دیگری است.

ناصریان خاطر نشان كرد: به جای این هزینه انتقال ، می توانیم مشكلات پایتخت را برطرف كنیم یا آنكه با ایجاد اشتغال مانع مهاجرت ها به كلانشهر تهران شویم.

وی با بیان اینكه انتقال پایتخت مشكلی را حل نمی كند تاكید كرد: باید مشكلاتی نظیر اشتغال، توسعه اقتصادی، توسعه كشاورزی و بهبود صنعت و تولید حل شود تا ورود افراد به پایتخت كاهش یابد.** طرح دوركاری بازدهی نداشته است

معاون وزیر كشور در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینكه آیا طرح دوركاری كه توسط دولت قبل اجرا شده بود بازدهی مناسب را داشته است؟ گفت: این طرح تجربه موفقی نبود و بازدهی لازم را نداشته است.

ناصریان افزود: برای دوركاری باید امكانات اولیه ای برای فرد دوركار فراهم می شد كه این مهم انجام نگرفت.

وی ادامه داد: برای فرد دور كار تنها حكمی صادر شده بود و هچ امكاناتی را در اختیار نداشت و با اجرای آن بدین شكل مخالف هستم.** به هیچ عنوان برای انتخاب فرمانداران گرایش سیاسی نداریم

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر كشور درباره مولفه های انتخاب فرمانداران در وزارت كشور گفت: به هیچ عنوان برای انتخاب فرمانداران گرایش سیاسی نداریم و اعتدالگرایی، توسعه محوری تجربه مفید و داشتن توانمندی های لازم از جمله این مولفه ها است.

ناصریان ادامه داد: سعی كنیم مدیریت های میانی خود و بخشداران و فرمانداران را از نیروهای مجرب وزارتخانه انتخاب كنیم.** اهداف برگزاری نخستین اجلاس استانداران دولت تدبیر و امید

دبیر نخستین اجلاس استانداران در ادامه این گفت وگو با اشاره به اهداف این نشست گفت: تبادل نظر و هم اندیشی مسائل عمومی، بررسی چالش ها و مشكلات پیش روی استانداران در استانها و ارائه راهكار مناسب به منظور ایجاد وحدت رویه از اهداف این اجلاس بود.

ناصریان ادامه داد: در این اجلاس بودجه سال 92 كشور و مشكلات موجود در بودجه از جمله پرداخت نشدن هزینه برگزاری انتخابات بررسی شد.

وی اضافه كرد: بررسی بحران آب، كم آبی و خشكسالی از دیگر مواردی بود كه با حضور وزیران نیرو و جهاد كشاورزی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر كشور نخستین گردهمایی استانداران را مثبت خواند و اظهار داشت: روسای قوای مجریه و مقننه، 4 معاون رییس جمهور، 5 تن از وزرا، فرمانده نیروی انتظامی و رییس سازمان پدافند غیر عامل نیز در جمع استانداران حضور یافتند.**دستاورد نخستین اجلاس استانداران كتابچه می شود

ناصریان هدف اصلی این اجلاس را تبیین سیاست های دولت و ارائه دستور العمل های اجرایی عنوان كرد و گفت: دستاوردهای این اجلاس در قالب یك كتابچه چاپ خواهد شد.

وی با اعلام اینكه نشست بعدی استانداران در نیمه اسفند ماه سال جاری خواهد بود گفت: در نشست آینده مسائل به صورت تخصصی دنبال می شود.**مانع فربه تر شدن وزارت كشور می شویم

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر كشور یكی از برنامه های مدنظر را بازگرداندن نیروهای مامور در این وزارتخانه دانست و گفت: به جای كسانی كه ماموریت در این وزارتخانه گرفته بودند از افراد توانمند داخلی وزارت كشور استفاده می كنیم.

ناصریان ادامه داد: بخشنامه استفاده از ظرفیت های داخلی به تمامی استانداران ابلاغ شده و تا پایان سال آمارافرادی كه در كشور بازگردانده شده اند را اعلام می كنیم.

وی اضافه كرد: سیاست دولت تدبیرو امید و وزارت كشور این است كه بتوانیم با حداقل نیروها مجموعه را به شكل مطلوب اداره كنیم و به هیچ عنوان دنبال فربه تر كردن نخواهیم بود.**نیروهای تازه نفس در فرمانداری های جدید

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر كشور یكی از علت های جذب نیرو با آزمون استخدامی را شكل گیری فرمانداری ها و بخشداری های جدید عنوان كرد.

ناصریان اظهار داشت: آزمون استخدامی برای آینده در وزارت كشور به دلیل تشكیل فرمانداری و بخشداری های جدید و جایگزینی مامورهای بازگردانده صورت می گیرد.

وی اضافه كرد: سعی داریم تا در جذب نیروهای انسانی دقت بیشتری كنیم و با وسواس بیشتر نیروهایی را جذب كنیم كه از لحاظ تحصیل و تجربه جایگاه مناسبی را برخوردار باشند و جایگزین بازگشتی ها انتقالی خواهند شد.**پنج فرماندار ویژه و 65 درصد معاونان استاندار منصوب شده اند

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر كشور در پاسخ به این پرسش كه چه تعداد از فرمانداران و بخشداران منصوب شده اند، گفت: از بین 33 فرمانداری ویژه در كشور تا كنون 5 پنج فرماندار ویژه منصوب شده اند.

ناصریان درباره انتصاب معاونان استانداران نیز خاطر نشان كرد: برخی استانهای حساس و مرزی 5 معاون و سایر استانها 4 معاون دارند كه بیش از 65 درصد این افراد در كشور تعیین شده اند و كار انتخاب باقی آنها نیز با دقت ادامه دارد.

گفت و گو از سجاد خسروانیان و عباس قزوینی

سیام**9254**7261** 1449