تساوی هندبالیست های ایران مقابل ژاپن در آستانه مسابقات قهرمانی آسیا

تهران - ایرنا - تیم ملی هندبال ایران در آخرین دیدار تداركاتی خود پیش از آغاز مسابقه های قهرمانی آسیا و انتخابی قهرمانی جهان در بحرین مقابل ژاپن به تساوی 26 بر 26 رسید.

به گزارش ایرنا، این دیدار عصر امروز (پنجشنبه) در شهر منامه پایتخت كشور بحرین برگزار شد و رافائل كاستلو سرمربی اسپانیایی تیم ملی هندبال ایران در نیمه نخست با تعویض های پیاپی به دنبال آزمایش بازیكنان زیادی بود كه تیم ژاپن با استفاده از چندین ضد حمله از تیم كشورمان پیش افتاد و نیمه نخست را با حساب 18 بر 12 به سود خود رقم زد.

اما در نیمه دوم، تیم ایران با تركیب اصلی وارد میدان شد و ضمن به رخ كشیدن قدرت خود، گل های عقب افتاده را در 5 دقیقه جبران كرد و بازی را به تساوی كشاند. در ادامه دو تیم با ارایه بازی تماشایی و مهیج پا به پای یكدیگر پیش رفتند و در نهایت مسابقه با تساوی 26 بر 26 به پایان رسید.

هندبالیست های كشورمان بهمن 1390 در مرحله گروهی پانزدهمین دوره مسابقه های قهرمانی آسیا در عربستان سعودی با نتیجه 27 بر 25 ژاپن را شكست داده بودند اما نتوانستد به مرحله نیمه نهایی صعود كنند.

تیم ملی هندبال ایران آذر 1389 نیز در مرحله نیمه نهایی بازی های آسیایی سال 2010 در شهر گوانگژو چین موفق شده بود با نتیجه 30 بر 29 ژاپن را شكست دهد و برای نخستین بار به دیدار نهایی صعود كند. تیم كشورمان در دیدار نهایی این بازی ها با قبول شكست مقابل كره جنوبی نایب قهرمان شد.

تیم ملی هندبال ژاپن شب گذشته (چهارشنبه) در نخستین دیدار تداركاتی خود در شهر منامه مقابل بحرین میزبان و همگروه تیم ایران در شانزدهمین دوره مسابقه های قهرمانی آسیا و انتخابی قهرمانی جهان با نتیجه 25 بر 22 به برتری رسیده بود.

به این ترتیب تیم ملی هندبال ایران كه برای حضور در مسابقه های قهرمانی آسیا و انتخابی قهرمانی جهان در بحرین 6 دیدار تداركاتی را در دستور كار قرار داده بود با 3 پیروزی، دو شكست و یك تساوی گام به مسابقه ها می گذارد.

شاگردان رافائل كاستلو در تیم ملی هندبال ایران ابتدا در دو دیدار تداركاتی مقابل تركیه در تهران به یك پیروزی و یك شكست رسیدند، سپس در تورنمنت چهارجانبه قطر از سد امارات عربی متحده و بحرین گذشتند و مغلوب قطر شدند و امروز نیز مقابل تیم ژاپن به تساوی رضایت دادند.

شانزدهمین دوره مسابقه های قهرمانی آسیا و انتخابی قهرمانی جهان روزهای 5 تا 17 بهمن ماه با شركت 12 تیم در دو گروه در شهر منامه پایتخت كشور بحرین برگزار می شود و در گروه نخست تیم های ایران، ازبكستان، كره جنوبی، چین، عربستان سعودی و بحرین و در گروه دوم نیز تیم های عمان، امارات عربی متحده، كویت، عراق، ژاپن و قطر حضور دارند.

تیم ملی هندبال ایران روز شنبه 5 بهمن ماه در نخستین دیدار خود رو در روی تیم كره جنوبی قرار می گیرد و سپس در روزهای هفتم، نهم، یازدهم و سیزدهم بهمن ماه به ترتیب به مصاف عربستان سعودی، چین، ازبكستان و بحرین می رود.

از هر گروه دو تیم به مرحله نیمه نهایی صعود می كنند و دیدار نیمه نهایی روز سه شنبه 15 بهمن ماه و دیدار نهایی روز 17 بهمن ماه برگزار می شود.

سه تیم برتر این رقابت ها به مسابقات هندبال قهرمانی جهان در سال 2015 در قطر صعود می كنند.

چنانچه قطر بتواند یكی از رده های اول تا سوم این مسابقات را به دست آورد، به دلیل میزبانی مسابقه های جهانی، تیم چهارم رقابت ها نیز به عنوان نماینده دیگر آسیا در مسابقه های قهرمانی مردان جهان حضور می یابد.

تیم ملی هندبال ایران در پانزدهمین دوره مسابقه های هندبال قهرمانی مردان آسیا در عربستان سعودی مقامی بهتر از پنجم كسب نكرد.

ورزشی(2)**7537**1588