بنا: ورزشكاران المپیكی آماده حضور در جام یادگار امام نبودند/از تعویق مسابقات جام جهانی خوشحالم

تهران - ایرنا- سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی گفت: ورزشكاران المپیكی ما به خاطر دوری از اردو های آماده سازی آماده حضور در مسابقات جام یادگار امام نبودند.

محمد بنا روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا افزود: چهار فینالیست مسابقات امروز جام یادگار امام خارجی هستند كه یك نفر از كره شمالی و سه نفر از مجارستان به فینال راه یافته اند.

وی ادامه داد: مجارستان در این دوره از مسابقات با تمام نفرات اصلی در ایران حاضر شده است. ایران نیز در این دوره با ورزشكاران تیم جوانان خود در مسابقات شركت كرد.

سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی گفت: در روز نخست مسابقات كشتی های خوبی گرفته شد و البته ما هم با نفرات جدید تیم ها كه به طور حتم آینده كشتی این كشور ها خواهند بود آشنا شدیم.

وی تصریح كرد تیم های كره شمالی، تركیه و‌ آذربایجان نیز همچون ما با نفرات جوان خود به این مسابقات آمدند اما مجارستان با تیم اصلی خود به ایران آمده است. از تیم بزرگسالان ایران تنها به سعید عبدولی اجازه حضور در مسابقات را دادیم.

وی در رابطه با دلایل غیبت سایر ملی پوشان بزرگسال كشورمان در مسابقات جام یادگار امام، اظهار داشت: امسال به خاطر شرایطی كه بعد از المپیك به وجود آمد ورزشكاران المپیكی همه از اردو های آماده سازی دور شدند و طالب نعمت پور هم كه قهرمان جهان شد به خاطر تصادفی كه كرد از آمادگی دور شده بود و نمی توانستیم به یكباره آنها را به این مسابقات اعزام كنیم.

بنا تاكید كرد: كشتی گیران بزرگ كشورمان را به شیوه ای كه دارم وارد مسابقات می كنم و دلم نمی خواهد كسی كه قهرمان دنیا و المپیك بوده به خاطر ناآمادگی شكست بخورد.

وی افزود: زمانی كه كشتی گیری بعد از مدت ها می خواهد تمریناتش را از زیر صفر شروع كند باید بداند او به چهار مرحله كار پایه ای و 15 اردو برای رسیدن به شرایط ایده آل نیاز دارد.* ابراز خرسندی از تعویق مسابقات جام جهانی

سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی كشورمان ‌گفت: از اینكه مسابقات كشتی جام جهانی در روسیه به اواخر اردیبهشت سال آینده موكول شد بسیار خوشحالم و این مساله كاملا به سود ما بود. قرار است در اسفند ماه در تورنمنت زون باتری مجارستان و بعد از آن رقابت های قهرمانی آسیا در اردیبهشت ماه، مسابقات جام جهانی روسیه، جام بین المللی آزماش، جام پیت لانسكی، جام حیدر علی اف را پشت سر بگذاریم تا با آمادگی كامل راهی مسابقات جهانی تاشكند و بازی های آسیایی شویم.

وی با اشاره به مشكل اصلی كشتی ایران، اظهار داشت: مشكل اصلی ما در برنامه ریزی و آماده سازی ملی پوشان بحث بودجه است كه این مساله را با گودرزی مطرح كرده كه وزیر نیز آب پاكی را روی دست ما ریخت و گفت باید به دنبال اسپانسر باشیم.

سی و چهارمین دوره مسابقات كشتی فرنگی جام یادگار امام از امروز با حضور 12 كشور در سالن شهدای هفتم تیر تهران به مدت دو روز برگزار می شود.

ورزشی (4) **9118**1067**1588