آیت الله مكارم شیرازی: دكتر روحانی حاضر به شكستن خط قرمزها نیست

قم –ایرنا– آیت الله 'ناصر مكارم شیرازی' از مراجع تقلید گفت: پس از روی كارآمدن دولت جدید برخی احساس كردند آزادی بیشتر شده و می توان خط قرمزها را شكست در حالی كه دكتر روحانی رییس جمهوری، راضی به این كار نیست.

به گزارش ایرنا، این مرجع تقلید روز پنجشنبه در دیدار رییس سازمان تبلیغات اسلامی كشور با وی ابراز داشت: مبادا برخی بهانه كنند كه حال و هوای دیگری برقرار شده است و می توان از خط قرمزها عبور كرد، در حالی كه مسوولان بالا راضی نیستند و باید در مقابل اینگونه افراد ایستاد.

وی بیان داشت: در زمانی زندگی می كنیم كه ابزار فساد و انحراف بیش از هر زمان دیگری است و تمام مفاسد دنیا از طریق ماهواره، اینترنت و تلفن همراه در منازل مردم سرازیر می شود.

آیت الله مكارم شیرازی افزود: باید اذعان كنیم كه اغلب از ابزار ارتباطی استفاده نامناسب می شود و باید در مقابل امواج فساد عقیدتی و اخلاقی برخورد مناسب داشته باشیم.

وی فرهنگ اسلام و اهل بیت(ع) را بسیار قوی ذكر كرد و افزود: با تكیه بر این فرهنگ می توانیم بخوبی با تهاجمات فرهنگی دشمن برخورد كنیم.

وی ابراز داشت: كار فرهنگی و دینی باید از پیش دبستانی ها و مساجد آغاز شود و در مساجد نیز ائمه جماعات باید برای كلیه رده های سنی و اقشار برنامه جداگانه داشته باشند.

آیت الله مكارم شیرازی افزود: در نظام جمهوری اسلامی رهبر معظم انقلاب پشتیبان مسائل اساسی است و هیچگاه حاضر نمی شوند ارزشهای دینی زیر پا گذاشته شود و با پشتیبانی مراجع امیدواریم كار اساسی انجام دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین'سید مهدی خاموشی' رییس سازمان تبلیغات اسلامی كشور امروز با حضرات آیات 'حسین نوری همدانی' و 'عبدالله جوادی آملی' نیز دیدار خواهد كرد.ك/3

7408 / 380/