۲ بهمن ۱۳۹۲،‏ ۱۲:۲۴
کد خبر: 81005949
۰ نفر
هيات انتخاب گروه نوازي جشنواره موسيقي فجر معرفي شدند

تهران - ايرنا- اعضاي هيات انتخاب گروه نوازي موسيقي كلاسيك غير ايراني بيست و نهمين جشنواره موسيقي فجر معرفي شدند.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار فرهنگي ايرنا، آثار رسيده به بخش گروه نوازي موسيقي كلاسيك غير ايراني را اكبر محمدي، سياوش ظهيرالديني، امير صراف، سيمون آيوازيان و نادر مرتضي‌پور بررسي مي كنند.

هيات انتخاب گروه نوازي موسيقي كلاسيك غير ايراني از ميان 14 گروه متقاضي براي حضور در جشنواره 6 گروه را براي اجراي نهايي انتخاب كرده اند كه در روزهاي برگزاري جشنواره در حضور هيات داوران به روي صحنه مي روند.

اكبر محمدي فارغ التحصيل دانشگاه اكونورمال پاريس و نوازنده كلارينت است ، وي سال‌ها به عنوان نوازنده اول كلارينت در اركسترهايي چون اركستر سمفونيك تهران همكاري داشته و استاد دانشگاه هنر و دانشگاه آزاد اسلامي در رشته موسيقي است.

سياوش ظهيرالديني نوازنده ويلن و ويلون آلتو، به خاطر دو دهه فعاليت‌هاي هنري، به عنوان برجسته‌ترين نوازنده كلاسيك مورد تقدير قرار گرفته و نشان درجه يك هنري را كسب كرده است، وي به عنوان نوازنده اول ويولن آلتو در اركستر سمفونيك تهران فعاليت داشته و بيش از 35 سال در اجراي موسيقي اركستر و موسيقي فيلم سابقه دارد.

امير صراف آهنگساز، پيانيست و پژوهشگر در زمينه موسيقي، سال‌ها به تدريس پيانو و موسيقي دانشگاه‌ها و هنرستان‌هاي موسيقي مشغول بوده است و ضمن برگزاري كنسرت‌هاي متعدد در گونه‌هاي سولو ، همكاري با اركستر سمفونيك تهران را در كارنامه خود دارد.

سيمون آيوازيان استاد دانشگاه ،نوازنده‌ گيتار كلاسيك و فلامينكو و است، از آيوازيان با لقب 'پدر گيتار كلاسيك ايران' ياد مي‌كنند. وي مدرك دكتراي خود را در رشته معماري و باستان شناسي از دانشگاه سوربون پاريس دريافت كرد و پس از سال‌ها تدريس در زمينه عكاسي و موسيقي نيز به مقام استادي رسيد.

نادر مرتضي‌پور موسيقي‌دان و نوازنده كنترباس تا كنون بارها اركستر سمفونيك تهران و اركستر سمفونيك صدا و سيما را رهبري كرده است. وي از دانشگاه ميسوري كلمبيا فارغ التحصيل شده و در رشته رهبري اركستر در دانشگاه كلورادو نيز تحصيل كرده است.

بيست و نهمين جشنواره بين المللي موسيقي فجر 24 بهمن تا يكم اسفند برگزار مي‌شود.

فراهنگ (1) ** 9252**1588