نماينده مقام معظم رهبري درهند: امروز هيچ وظيفه اي بالاتر از وحدت مسلمانان نيست

دهلي نو - ايرنا - نماينده مقام معظم رهبري درهند تاكيد كرد: امروز هيچ وظيفه اي بالاتر از وحدت و همدلي در ميان مسلمانان نيست.

حجت الاسلام و المسلمين مهدي مهدوي پور يكشنبه شب در مراسم جشن ميلاد نبي اكرم(ص) در خانه فرهنگ جمهوري اسلامي ايران در هندوستان با تاكيد بر اتحاد مسلمين در صف واحد در مقابل دشمن مشترك گفت: مسلمانان بايد از نزاع ها و درگيري هاي فرقه اي دوري كنند و خود را عضو يك خانواده بدانند و در سرنوشت يكديگر شريك بوده و به اصول مشترك اسلامي پايبند باشند.

وي افزود: امروز دنياي اسلام گرفتار فتنه هاي ترور و خشونت طلبي و تكفيري ها شده و شاهد ريخته شدن خون مسلمانان در كشورهاي اسلامي هستيم بنابراين وحدت به معناي ايستادن در مقابل اين فتنه گران و جلوگيري از متفرق شدن مسلمانان است.

وي برگزاري محافل و مسابقات قرآني با حضور فرق مختلف اسلامي را جلوه اي از وحدت اسلامي دانست و افزود : براي وحدت مسلمانان بايد هر چه بيشتر تلاش شود و تفرقه و اختلافات كنار گذاشته شود.

وي اظهار داشت: وحدت يك استراتژي است نه تاكتيك بلكه يك وظيفه اصلي براي همه مسلمانان است و برگزاري مجالس اينگونه زمينه اي براي وحدت بيشتر ميان مسلمانان مي باشد.

جشن ميلاد نبي اكرم (ص) همزمان با مراسم اختتاميه مسابقات سراسري قرآن كريم درهندوستان با حضور علما و شخصيت هاي فرهنگي ايراني و هندي درخانه فرهنگ جمهوري اسلامي ايران يكشنبه شب دردهلي نو برگزارشد

آساق** 2167** 589**1552

سرخط اخبار جهان