اجرای 14 نمایش صحنه ای و خیابانی در سومین روز جشنواره تئاتر فجر

تهران - ایرنا - سومین روز جشنواره بین المللی تئاتر فجر با اجرای هشت نمایش صحنه ای در تالار اصلی، چهار سو، سایه، كارگاه نمایش، مجموعه تئاتر شهر و تالار های هنر، حافظ، استاد ناظر زاده كرمانی و استاد سمندریان برگزار می شود.

به گزارش روز یكشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، همزمان با برگزاری سومین روز جشنواره سی ودومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در روز دوشنبه (30 دی ماه)، تالار اصلی تئاتر شهر شاهد آخرین اجرای نمایش دایی وانیا به كارگردانی اكبر زنجان پور در ساعت 19 می شود و تالار چهار سو نیز به اجرای نمایش مضحكه دزد ها كارهادی عامل هاشمی اختصاص دارد كه در نوبت های 18 و 20 و 30 دقیقه روی صحنه خواهد رفت.

تالار سایه نیز میزبان نمایش مم وزین، كار تینو صالحی است كه در نوبت های 17 و 19 روی صحنه می رود.نمایش پوتین ها كار كاوه مهدوی در نوبت های 16 و 30 و 18 و 30 دقیقه در كارگاه نمایش اجرا خواهد شد. جامانده كار بهار محمود زاده نیز در نوبت های17 و 19 در تالار هنر به روی صحنه می رود.

در تالار حافظ نیز نمایش در باب تفریحات سالم و غیر سالم به كارگردانی مشترك كریمی و عرفانی در نوبت های 18 و 20 روی صحنه می رود.

در سالن استاد ناظر زاده كرمانی نمایش عكس های جیهان كار كلودیا سوراسه از كشور ایتالیا در نوبت های 17 و 19 و 30 دقیقه اجرا می شود و در سالن استاد سمندریان نیز نمایش ننه دلاور كار زهرا صبری یك اجرا در ساعت 21 انجام می دهد.

بخش خیابانی، سومین روز جشنواره با اجرای شش نمایش همراه می شود.

نمایش های كاشت، داشت، برداشت، چهار خان برای جاسم، سال های دور از خانه، یه آسمون آبی و سفر دل به كارگردانی نگین سركانی از ساعت 15 تا 18 در محوطه مجموعه تئاتر شهر و نمایش خلیج فارس كار مشترك مهدی رمضان زاده و رضا ناصری در ساعت 17 باغ هنر اجرا می شوند.

در بخش نشست های تخصصی نیز دو نشست برگزار می شود.

نشست «تئاتر مستند» با حضور استفان مایكل كائگی از كشور سوئیس آخرین جلسه ی خود را در ساعت 14 پشت سر می گذارد.

دومین نشست «تئاتر هند» توسط ساتیش وسنت آلاكر از كشور هند نیز در این روز برگزار خواهد شد.

این نشست ساعت 10 تا 11 و 30 دقیقه صبح در سالن كنفرانس مجموعه تئاتر شهر میزبان عموم علاقمندان خواهد بود.

كارگاه «بنسان تلچوم» (نمایش آیینی كره) نیز در سومین روز جشنواره به كار خود پایان می دهد.

سی و دومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با 149 اثر نمایشی از هنرمندان داخلی و 11 كشور جهان از 24 دی تا 12 بهمن در تهران و دیگر استان های كشور برگزار می شود.

فراهنگ(2)**9266**1601**