ایتالیایی ها با انقلاب مصر به تئاتر فجر آمدند

تهران - ایرنا - نمایش عكس های جیهان محصول كشور ایتالیا در سومین و چهارمین روز جشنواره تئاتر فجر به صحنه می رود.

به گزارش روز یكشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از سی و دومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، این نمایش نوشته ریكاردو فاتزی است كه با كارگردانی كلودیا سوراسه در بخش مسابقه بین الملل سی و دومین جشنواره تئاتر فجر به صحنه می رود.

متن نمایشعكس های جیهان با برداشت از انقلاب مصر نوشته شده و در خلال نمایش زندگی یك دختر انقلابی مصری به نام جیهان با دو شخصیت دیگر مقایسه می شود.

این نمایش كه اثری كم دیالوگ است، بیشتر با استفاده از جلوه های دیداری و از طریق تصاویر ویدیو پروجكشن به صحنه می رود.

در این نمایش كلودیا سوراسه و ریكاردو فاتزی به ایفای نقش می پردازند و ساخت تصاویر پروجكشن هم بر عهده لوكا برینكی است.

نمایش عكس های جیهان روزهای دوشنبه و سه شنبه 30 دی و اول بهمن ماه در تالار دكتر ناظرزاده تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می رود.

این نمایش در روزهای یاد شده در دو نوبت 17 و 19 و 30 دقیقه اجرا می شود و مدت زمان آن 55 دقیقه است.** اجرای نمایش مشترك ایران-استونی در جشنواره تئاتر فجر قطعی شد

نمایش «1313تبصره 8» نوشته و كار همایون غنی زاده به عنوان كار مشترك ایران-استونی در جشنواره بین المللی تئاتر فجر اجرا می شود.این نمایش

با همكاری گروه تئاتر رام استونی و گروه تئاتر مونگو به كارگردانی همایون غنی زاده تولید شده است. این نمایش روز هشتم بهمن در تالار استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران و در نوبت های 17 و 19 اجرا می شود.

«1313 تبصره 8» با الهام از نمایشنامه دو صحنه ای چهار ضلعی نوشته ساموئل بكت و با حضور بازیگران تئاتر استونی تولید و در جشنواره بین المللی تئاتر فجر روی صحنه می رود.

سی و دومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با 149 اثر نمایشی از هنرمندان داخلی و 11 كشور جهان با دبیری قادر آشنا از 24 دی تا 12 بهمن در تهران و دیگر استان های كشور برگزار می شود.

فراهنگ(1)**9266**1601**

سرخط اخبار فرهنگ