250 ایرانی در زندان های جمهوری آذربایجان

باكو- ایرنا- سید محسن مولائی مسوول امور كنسولی سفارت كشورمان در جمهوری آذربایجان در آستانه میلاد رسول گرامی اسلام با زندانیان ایرانی محبوس در بند شماره هفت باكو ملاقات كرد.

مولایی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به دیدار روز گذشته خود با جمعی از ایرانیان زندانی در ندامتگاه شماره هفت باكو اشاره كرد و اظهار داشت: در ادامه سركشی های دوره ای كه برای آگاهی از وضعیت هموطنان زندانی در جمهوری آذربایجان داریم ، با ایرانیان زندانی در ندامتگاه شماه هفت باكو ملاقات كردم و از نزدیك با مسائل و مشكلات آنها آشنا شدم .

وی با ابراز رضایت از وضعیت عمومی زندانیان ایرانی گفت : درخواست اصلی این زندانیان، انتقال به زندانهای كشورمان است كه سفارت جمهوری اسلامی ایران این موضوع را در دست پیگیری دارد.

مولایی افزود: در بازدیدی كه از قسمت های مختلف زندان به اتفاق رییس این ندامتگاه داشتیم ، مسایل و مشكلات ایرانیان محبوس در حضور خود آنها مطرح شد و رییس زندان قول مساعد داد به مشكلات آنان رسیدگی كند.

به گفته مسوول امور كنسولی سفارت ایران در جمهوری آذربایجان ، در حال حاضر حدود 250 ایرانی در زندانهای مختلف جمهوری آذربایجان نگهداری می شوند.

مولائی با اشاره به اینكه اكثر زندانیان ایرانی به جرم حمل و نگهداری مواد مخدر بازداشت و زندانی شده اند، افزود: قوانین و مقررات جزایی جمهوری آذربایجان در رابطه با حمل و نگهداری مقادیر جزئی مواد مخدر ، حتی داروهای آرامبخش بسیار شدید و سختگیرانه است ، لذا در این باره اطلاع رسانی مناسب به هموطنانی كه قصد عزیمت به این كشور را دارند ، ضروری است.

آخرین بار تعداد 33 نفر از ایرانیان محبوس در زندانهای جمهوری آذربایجان در اوایل اسفند 1391 در چارچوب همكاری های قضایی ایران و جمهوری آذربایجان و با هماهنگی سفارت كشورمان در باكو به ایران منتقل شده اند.

خاورم*1206* 1575

سرخط اخبار جهان