۲۹ دی ۱۳۹۲،‏ ۱۳:۳۴
کد خبر: 81001634
۰ نفر
بارش  3 متر برف در ارتفاعات سپیدان فارس

شیراز-ایرنا- فرماندار شهرستان سپیدان گفت: با احتساب مقدار بارش برف روز گذشته، از ابتدای زمستان امسال تاكنون 167سانتیمتر برف در مركز شهرستان و 300 سانتیمتر در ارتفاعات و نقاط سخت گذر این شهرستان باریده است.

عبدالحسن صمدنژاد روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: بارش برف كه از ساعت هفت صبح شنبه تا ساعت 23 ادامه داشت، دومین بار در سال جاری طبیعت این شهرستان را سپیدپوش كرد و موجبات خوشحالی مردم را برغم راهبندانهای ان فراهم ساخت.

فرماندار سپیدان گفت: مقدار 27سانتیمتر برف در مركز شهر و 40سانتیمتر نیز در ارتفاعات پیست های اسكی پولادكف و تربیت بدنی بر زمین نشست.

وی در خصوص وضعیت راههای این شهرستان اظهار كرد: راههای اصلی باز است و تردد به سهولت انجام می شود و برخی راههای روستایی كه به علت بارش سنگین برف بسته شده بود نیز توسط عوامل زحمتكش راهداری در حال بازگشایی است.

صمدنژاد اظهار كرد: روز گذشته چندتن از اهالی مناطق روستایی جهت زایمان فزرندان خود از یگانهای امدادی كمك خواستند كه این یگانها در كمترین زمان آنان را به بیمارستانهای سپیدان و شیراز انتقال دادند و چهار نوزاد متولد شدند.

شهرستان سپیدان به مركزیت اردكان در یكصد كیلومتری شمال غرب شیراز قرار گرفته است .ك/3

7384/ 667