نهاوند در سالروز ميلاد پيامبر رحمت غرق در نور و شادي است

نهاوند – ايرنا –همزمان با هفته وحدت و در شب ميلاد فخر كائنات ،پيامبر رحمت حضرت محمد مصطفي(ص) و ميلاد با سعادت و نوراني رييس مذهب جعفري امام جعفر صادق(ع) مردم شهرستان نهاوند با برپايي آيين هاي جشن در مساجد،تكايا و هياتهاي مذهبي اين خجسته زاد روز را به جشن و شادماني پرداختند .

به گزارش ايرنا مردم ولايتمدار نهاوند همگام با ديگر عاشقان اهل بيت در سراسر كشور شب گذشته و امروز(يكشنبه) با حضور در مساجد ،هياتهاي مذهبي با برپايي جشن وسرور اين رخداد خجسته را گرامي داشته و ارادت خود را به خاندان اهل بيت (ع)اعلام كردند .

در اين روز خجسته قشرهاي مردم نهاوند،پير و جوان،زن و مرد با دلي سرشار از شادي و سرور معنوي با پخش شيريني و شربت و چاي ميلاد عزيزترين خلق خدا را جشن گرفته و سعي داشتندبه نوعي در اين شادي سهيم باشند.

بقاع متبركه و امامزادگان شهرستان نهاوند از جمله امام زاده محمد ،امام زاده مهدي ،امامزاده ابراهيم و ديگر اماكن متبركه در اين روز پذيراي عاشقان و دوستاران نبوت وامامت است.

كسبه بازار نيز از روزهاي قبل با بستن چراغ هاي رنگي بر سر درب مغازه هاي خود و آذين بندي خيابانها فضا را براي برگزاري جشنهاي ميلاد آماده كردهاند.

از ديگر برنامه هايي كه به مناسبت اين روز خجسته در شهرستان به اجرا در آمد ملودي خواني و پخش شيريني در خيابانها بود كه فضاي شور و نشاط معنوي را در سطح شهر حاكم كرده بود .

روز گذشته نيز جشنهاي ميلاد پيامبر رحمت و امام جعفر صادق (ع) در ادارات شهرستان برگزار شد.

آموزش و پرورش نهاوند،جهاد كشاورزي ،شبكه بهداشت،با برپايي مراسم ويژه و مولودي خواني در محل نمازخانه هاي اين ادارات با گراميداشت اين ميلادهاي خجسته سرور و شادي خود را جشن گرفتند.

7526/575

سرخط اخبار استان‌ها