تذهيب نفس و تحصيل علم مهمترين ماموريت طلاب است

مراغه - ايرنا - نماينده مردم آذربايجان شرقي در مجلس خبرگان رهبري و امام جمعه مراغه گفت: تذهيب نفس و تحصيل علم مهمترين ماموريت طلاب به منظور ترويج دين اسلام است.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام محمدتقي پورمحمدي روز يكشنبه در آيين عمامه گذاري طلاب حوزه هاي علميه اين شهرستان با اشاره به نياز روزافزون به حضور طلاب در جامعه افزود: عمامه گذاري از باشكوه‏ ترين بخش‏‌هاي زندگي طلاب محسوب مي شود.

وي با اشاره به نياز روزافزون جامعه به حضور طلاب در محافل مختلف تبليغي، فرهنگي و اجتماعي اظهار كرد: پوشيدن رداي روحانيت توفيق بزرگي براي طلاب است كه خداوند به واسطه لطفش به اين افراد عنايت مي كند تا مباني دين مبين اسلام و مكتب جعفري را به بهترين نحو ترويج دهند.

امام جمعه مراغه ادامه داد: طلاب علوم ديني مرزداران اعتقادي مردم و جامعه اسلامي در برابر هجمه هاي سنگين نظام سلطه هستند.

حجت الاسلام پورمحمدي خاطرنشان كرد: ‌جامعه كنوني ما نيازمند روحانيت فاضل و متقي است و مقابله با مكاتب الحادي و سكولاريسم غربي جز با تربيت طلاب علوم ديني فاضل و آگاه به زمان ميسر نخواهد شد.

وي گفت: طلبه اي كه خود را سرباز امام زمان (عج) مي داند بايد رفتار، گفتار و منشي امام زمان پسند داشته باشد.

آيين عمامه گذاري 23 نفر از طلاب مدارس حوزه علميه اميرالمومنين (ع)، امام حسن مجتبي (ع) و امام حسين (ع) مراغه مصادف با ميلاد رسول اكرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) در مسجد جامع اين شهرستان برگزار شد.

7483/590/587

سرخط اخبار استان‌ها