قزوین در حوزه‌های تجاری و صنعتی ظرفیتهای خوبی دارد

قزوین - ایرنا - سفیر جمهوری خلق چین در ایران گفت: قزوین از توانمندی‌های خوبی در حوزه‌های مختلف تجاری و صنعتی برخوردار است.

به گزارش ایرنا، 'یوهونگ یانگ ' شنبه شب در دیدار با رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی قزوین كه در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی قزوین برگزار شد، از جمهوری اسلامی ایران به عنوان مهمترین شریك‌های تجاری چین یاد كرد.

وی اظهار داشت: ایران و چین دارای سابقه تمدنی و فرهنگی دیرینه و غنی هستند و بدلیل اشتراكات فرهنگی، از دیرباز تاكنون شاهد روابط حسنه و مناسبات خوبی بین دو كشور هستیم كه این روند همچنان ادامه دارد.

این مسوول با اشاره به بازدید از قزوین خاطرنشان كرد: كسب اطلاعات در زمینه های مختلف اقتصادی و تجاری می تواند در برقراری روابط تجاری تجار و سرمایه گذاران چینی با سرمایه گذاران استان قزوین موثر باشد.

یوهونگ یانگ افزود: آشنایی بیشتر با وضعیت سرمایه گذاری در استان قزوین و بررسی نوع فرصت های موجود برای بازرگانان و سرمایه گذاران چینی از مهمترین اهداف این دیدار است.

وی تصریح كرد كرد: به همین منظور نمایندگان برخی از شركت ها و كارخانجات صنعتی، تولیدی و تجاری در این دیدار حضور پیدا كرده اند.

سفیر جمهوری خلق چین تصریح كرد: در نظر داریم پس از كسب اطلاعات كامل در خصوص وضعیت اقتصادی استان قزوین این اطلاعات را از طریق سایت های مرتبط در اختیار تجار و سرمایه گذاران چینی قرار دهیم تا آنها نیز از این اطلاعات بهره مند شوند.

وی یادآور شد: همچنین پیشنهادات تجاری و سرمایه گذاری كه از سوی قزوینی ها مطرح می شود نیز در این سایت ها قرار می گیرد تا سرمایه گذاران چینی علاقه مند به سرمایه گذاری در استان قزوین در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند.

7389/616

سرخط اخبار استان‌ها