خراسان شمالي در ولادت پيامبر اكرم (ص) و امام جعفر صادق(ع) شادمان است

بجنورد- ايرنا- همزمان با سالروز ولادت پيامبر رحمت و مهرباني حضرت محمد(ص) و ولادت صادق آل عبا(ع)، خراسان شمالي غرق در نور و شادماني است.

به گزارش ايرنا، مردم متدين استان خراسان شمالي در شهر و روستا با برپايي آيين مولودي خواني و جشن و سرور و پخش گل و شيريني و با حضور در مساجد هفدهم ربيع الاول زادروز ختمي مرتبت حضرت محمد مصطفي(ع) و رييس مذهب شيعه حضرت امام جعفر صادق (ع) را گرامي داشتند.

براساس گزارش خبرنگاران ايرنا از شهرستان هاي استان خراسان شمالي در اين روز فرخنده و ميمون تعداد زيادي از زوج هاي جوان نيز زندگي مشترك خود را اغاز كرده تا در اينروز ولادت نبي مكرم اسلام پرچمدار اجراي سنت حسنه ازدواج باشند و زندگي مشتركشان را با نور وجود پيامبر مهرباني و رحمت اللعالمين روشنايي بخشيدند.

همچنين برادران و خواهران اهل سنت استان خراسان شمالي ساكن در بخش مرزي شهرستان راز و جرگلان در نيز جشن هاي مشابهي را در مساجد و منازل خود برگزار كرده و همزمان با هفته وحدت دلهاي خود را با مهرباني نور قلب رسول مكرم اسلام(ص) گره زده و نداي و وحدت با مسلمانان را زمزمه كردند.

مديركل تبليغات اسلامي استان خراسان شمالي گفت: جشن ولادت نبي مكرم اسلام و رييس مذهب جعفري امام جعفر صادق(ع) امسال همانند سنوات گذشته در بيش از يك هزار مسجد و حسينيه شهرها و روستاهاي اين استان برگزار شد.

حجت الاسلام زين العابدين روحاني نيا روز يكشنبه در خبرگزاري جمهوري اسلامي اظهار كرد: همچنين در هفته وحدت برنامه هاي مدوني در اين استان براي گسترش وحدت بين برادران و خواهران اهل تسنن و تشيع برگزار شد و اين برنامه ها با نشست علماء و روحانيون شيعه و سني در مركز استان ادامه خواهد داشت.

به گزارش اداره كل ثبت احوال استان خراسان شمالي از جمعيت 867 هزار نفري استان خراسان شمالي كه حدود 51 درصدشان را مردان تشكيل مي دهند، 125 هزار نفرشان نام مبارك حضرت محمد(ص) را دارند.ك3

626/2712