شهرقدس آكنده از شميم عطر ميلاد رحمت العالمين و صادق آل عبا(ع) است

شهرقدس – ايرنا – همزمان با سالروز ولادت رحمت العامين، رسول گرامي اسلام (ص) و ششمين اختر تابناك آسمان امامت و ولايت، صادق آل عبا (ع) اين منطقه آكنده از شميم عطر ميلاد اين بزرگواران است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، همزمان با 17 ربيع الاول مصادف با سالروز ولادت با سعادت پيام آور وحدت، حضرت ختمي مرتبت (ص) و فرزند بزرگوار امام جعفر صادق(ع) مردم در مكان هاي مذهبي تجمع كردند و آيين هاي جشن و شادي به پا كردند.

ميلاد با سعادت اين دو نور آسماني حال و هواي مردم كشور ايران اسلامي از جمله شهروندان شهرقدس را با ديگر ايام متفاوت كرده است و آنان اين ميلاد گرامي را با شور و شادي به يكديگر تبريك و تهنيت مي گويند.

مكان هاي مذهبي شهرقدس در شب گذشته مملو از عاشقان و دوست داران خاندان عصمت و طهارت (ع) بود و تا پاسي از شب نداي معنوي 'يا محمد، يا محمد' و ' يا صادق آل عبا' از جاي جاي اين شهر بگوش مي رسيد.

معابرعمومي، ميادين و مكان هاي مذهبي شهرقدس با پارچه ها و پرچم هاي ايران اسلامي مزين شده و مردم اين شهر در سالروز ولادت اين دو بزرگوار به جشن و شادي پرداختند.

آيين هاي جشن و شادي به اين مناسبت امروز (يكشنبه) مصادف با 17 ربيع الاوال با حضور گسترده و باشكوه مردم در قالب هيات هاي مذهبي در مساجد ، حسينه ها و برخي از مكان هاي شهرقدس برگزار خواهد شد.

تهرام564/5570

سرخط اخبار فرهنگ