امام جمعه مهاباد: هفته وحدت به نماد برادري و احترام به مقدسات همديگر تبديل شده است

مهاباد - ايرنا - امام جمعه مهاباد گفت: هفته وحدت در ايران اسلامي به نماد برادري و احترام به مقدسات همديگر تبديل شده و مسلمانان اهل تشيع و تسنن را بهم نزديك تر كرده است.

ماموستا ملاقادر سهرابي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: پس از انتخاب هفته اي از ماه ربيع الاول به نام هفته وحدت به فرمان بنيانگذار انقلاب اسلامي، ريشه بسياري از اختلافات و بي احترامي ها به مقدسات ديني ميان مسلمانان شيعه و سني در ايران اسلامي از بين رفته است.

وي اظهار داشت: پس از نامگذاري اين هفته بسياري از رفتارهاي نامناسبي كه توسط دشمنان دين در بين مسلمانان ترويج پيدا كرده بود جاي خود را به برادري و وحدت داده و به پايان رسيد .

ماموستا سهرابي گفت: برگزاري نشست هاي علمي و تخصصي در دانشگاه ها و مدارس علوم ديني با موضوع وحدت بين مسلمانان مي تواند پايه هاي اين وحدت و يگانگي را هر روز بيشتر كند.

وي خاطر نشان كرد: تنها دشمنان دين هستند كه از ايجاد تفرقه و نفاق در بين مسلمانان سود مي برند و وجود جنگ و درگيري در بين مسلمانان است كه باعث تضعيف آنها و تسلط بيشتر دشمنان مي شود.

امام جمعه مهاباد با انتقاد از تداوم جنگ و درگيري ها در كشورهاي اسلامي از جمله عراق و سوريه گفت: تداوم اين جنگ خانمانسوز باعث آواره شدن مسلمانان، تخريب سرزمين هاي اسلامي و كشتار مسلمانان بدست همديگر مي شود.

ماموستا سهرابي گروه هاي درگير در سوريه و عراق را مزدوران استكبار خواند و از روشنفكران و علماي اسلام خواست در مقابل اين گروه ها كه به نام دين، خون مسلمانان را مي ريزند قيام كرده و از حمايت و طرفداري از آنها دست بردارند.

امام جمعه مهاباد هفته وحدت را فرصت مناسبي براي پايان بخشيدن به جنگ هاي فرقه اي در بين مسلمانان عنوان كرد و از مسلمانان خواست براي ناكامي و نااميدي استكبار جهاني دست از اختلاف و تفرقه بردارند.

از 12تا 19ربيع الاول از سوي بنيان گذار انقلاب اسلامي به نام هفته وحدت نامگذاري شده است.

7512/584/583

سرخط اخبار استان‌ها