۲۹ دی ۱۳۹۲،‏ ۹:۱۱
کد خبر: 81001362
۰ نفر

بیروت - ایرنا - شهر هرمل در دورترین نقطه شمال شرق لبنان و در 143 كیلومتری بیروت پایتخت این كشور قصه ای دور و دراز از مقاومت و شهادت دارد.

به گزارش ایرنا، مقاومت و شهادت، هرمل را در قلب مبارزات با تجاوزهای پیاپی صهیونیست ها علیه لبنان نشانده و امروز هم جنایتكاران تكفیری تروریست، صفحه ای دیگر به كتاب مقاومت و شهادت این شهر لبنانی افزودند.

سخن گفتن ازهرمل بسیار سخت است، شهری با 90 هزار جمعیت كه با نشانه های مقاومت و شهادت آذین شده و در جای جای آن ، خیابان ها و كوچه ها تصاویر شهدا همچون ستاره ها می درخشند.** امام موسی صدر و هرمل

محرومیت و نداری هم برغم موقعیت ممتاز نتوانسته است روح بلند مردم آن را خرد كند، اهالی این شهر پرچم مقاومت را كه «امام موسی صدر» برافراشت ، همواره در اهتزاز نگاه داشته و این شهر را به پایگاه مقاومت تبدیل كرده اند.

بی علت نیست كه امام موسی صدر اهالی شهر هرمل را شرف ، عزت ، كرامت و عظمت لبنان خوانده است.

از زمانی كه انفجار «عین البنیه» رخ داد تاكنون نسلی از مؤمنین و جان بركفان امام حسین (ع) درهرمل پا به عرصه وجود گذاشته اند.

در سال 1975 میلای انفجار هنگام تمرین های نظامی نیروهای مقاومت وابسته به جنبش «محرومین» سبب به شهادت رسیدن تعدادی از جوانان مقاومت اسلامی شد.** انقلاب اسلامی ایران و هرمل

با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، ندای این انقلاب در تمامی خیابان ها، محله ها و خانه های هرمل پیچید و این شهر به پایگاه مقاومت و سپر و شمشیری برای دفاع از اسلام تبدیل شد و مردم آن همواره به آن افتخار می كنند.

سال 2000 میلادی زمان آزادسازی جنوب لبنان ازچنگال اشغالگران صهیونیست فرارسید و باز نام هرمل در تاریخ بیش از 20 سال جانفشانی و ایثار می درخشد و آن به «شهر شهدا» مشهور شد.

«سید حسن نصرالله» دبیركل حزب الله در توصیف این شهر گفت: هرمل تنها یك پایگاه پشتیبانی پشت جبهه نبود، هرمل یك شریك تمام عیار برای جنوب لبنان در نبرد، صبر، رویارویی و اهدای شهید برای آزادسازی جنوب بود.

تجاوز 33 روزه دشمن صهونیستی در تابستان سال 2006، باز در تمامی این روزها هرمل هدف تجاوزهای دایم جنگنده های رژیم صهیونیستی قرار داشت و ده ها شهید اهدا كرد اما از پای ننشست وهمچون سروی رشید ایستاد.

اكنون شعله های آتش بحران سوریه زبانه می كشد، تروریست های تكفیری اهالی هرمل را هدف جنایات كینه توزانه خود قرار داده اند.

تروریست های تكفیری كه حاكمیت لبنان را تهدید می كنند هرمل كه به مرزهای سوریه و به شهر راهبردی القصیر نزدیك است، هدف قرار داده و این مردم بزرگ و مقاوم بار دیگر شهدایی را تقدیم كردند.

امروز هم حملات موشكی، شهدا ، زخمی ها و خرابی های ناشی از جنایات تروریستی مردم هرمل را مجبور نمی كند كه هیچگاه در مقابل توفان ترورهای بی هدف سرخم كرده و از مواضع و اصول خود عقب نشینی كنند.

شهرهرمل كه با حملات موشكی گاه و بیگاه مواجه است ، اخیرا شاهد یك انفجار تروریستی بود كه به شهادت 3 تن و زخمی شدن بیش از 40 تن منجر شد.

هرمل برای تروریست های تكفیری به یك كابوس بزرگ تبدیل شده است چرا كه مردم آن لحظه ای حاضر نیستند از حمایت از مقاومت و حزب الله دست بردارند.

در بیانیه گروه تكفیری تروریستی جبهه النصره كه مسئولیت انفجار تروریستی در شهر هرمل را برعهده گرفت، آمده است كه به « اردوگاه حزب الله» ضربه زده شد.

هرمل برای تروریست های تكفیری به یك مانع بزرگ تبدیل شده است چرا كه به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص خود به آنها اجازه نمی دهد بتوانند از این طریق به شهر طرابلس و به سواحل جنوبی سوریه در دریای مدیترانه برسند.

آیا این ها برای اینكه هرمل هدف تروریست های تكفیری و صهیونیست ها قرار بگیرد، كافی نیست؟

خاورم ** 2024** 1324

سرخط اخبار جهان