ارتش سوریه دهها تروریست را در مرزهای لبنان به هلاكت رساند

بیروت – ایرنا – ارتش سوریه دهها تروریست تكفیری را كه قصد داشتند از مرزهای لبنان وارد این كشور شده تا خود را به حومه القصیر جنوبی این شهر راهبردی برسانند، به هلاكت رساند.

به گزارش ایرنا به نقل از المنار، ارتش سوریه همچنین موفق شد چندین پایگاه ، مخفی گاه و انبار سلاح تروریست های تكفیری را در روستاها و شهرك های ریف شهر حمص نابود كند.

براساس این گزارش، تروریست های تكفیری قصد داشتند خود را از طریق خاك لبنان به بلندی های العبودیه و مثلث النعیمات و كشتزار الحسوانی در حومه القصیر جنوبی برسانند كه با كمین ارتش سوریه مواجه شدند.

یك منبع نظامی سوری به شبكه المنار گفت: بعداز تنگ شدن اوضاع بر عناصر مسلح ناشی از هلاكت صدها تن از تروریست های عضو گروه جبهه النصره و آنچه خود را ارتش آزاد می داند در درگیری های حمص و موفقیت ارتش سوریه در آزاد كردن مناطق اشغالی منطقه و قطع خطوط كمك رسانی از شهر عرسال لبنان به حمص و منطقه القلمون، تروریست ها تلاش كردند كه در منطقه القلمون متمركز شوند.

این منبع نظامی سوری افزود: برنامه عناصر مسلح این بود كه از طریق گذرگاه جوسیه – العبودیه خود را به القصیر برسانند و با یك حمله این شهر را دو باره اشغال كنند تا در مذاكرات اجلاس ژنو 2 از موضع قدرت میدانی وارد گفت وگو شوند اما این تنها یك رویا بود.

وی تاكید كردكه عناصر مسلح تروریست باید منتظر ضربه های سنگین تری باشند و بدانند نیروهای ارتش سوریه همه جا در كمین و تعقیب آنها هستند.

خاورم ** 1324

سرخط اخبار جهان