۲۶ دی ۱۳۹۲،‏ ۲۱:۵۹
کد خبر: 80998831
T T
۰ نفر

كیش- ایرنا- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد كیش از احداث نیروگاه جدید برق در جنوب غربی این جزیره خبر داد.

به گزارش دریافتی شامگاه پنجشنبه ایرنا، علی اصغر مونسان در دیدار برخی اعضای كمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در جزیره كیش افزود: متصل نبودن این جزیره به شبكه سراسری برق و اتكا به یك نیروگاه، قطعی برق و خاموشی هنگام بروز مشكلات فنی را اجتناب ناپذیر می كند.

وی ضمن تشریح اقدامات چهار ماه گذشته منطقه آزاد كیش ادامه داد: این سازمان با توجه به این وضع، ایجاد دومین نیروگاه شركت آب و برق كیش را در دستور كار دارد كه تا یك ماه آینده در نزدیكی خط لوله سیری به كیش عملیاتی می شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد كیش گفت: ساخت نیروگاه دوم، برق نیازهای طرح های عمرانی جنوب غرب جزیره كیش را برطرف خواهد كرد.

مونسان در ادامه یادآوری كرد كه با بهره برداری كامل دو واحد نیروگاهی با توان تولید 70 مگاوات برق در دهه فجر امسال و نوروز 93، كیش در تابستان سال آینده مشكل خاموشی نخواهد داشت.

وی اظهاركرد: حل مشكلات شبكه توزیع برق با توجه به زمانبر بودن آن، هم اینك در دستور كار كارشناسان معاونت عمرانی قرار گرفته و در كوتاه ترین زمان برای رفع آنها اقدام خواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد كیش با بیان اینكه به دلیل فرسودگی شبكه توزیع آب، روزانه 47درصد تولید آب شیرین در جزیره كیش هدر می رود، گفت: با تلاش متخصصان و كارشناسان شبكه توزیع آب، تلاش می شود با رفع بخشی از مشكلات این شبكه تا پایان امسال، میزان هدر رفتن آب هفت یا هشت درصد كاهش یابد.

مونسان همچنین به گلایه ساكنان و گردشگران از بوی نامطبوع فاضلاب در برخی نقاط جزیره كیش اشاره كرد و گفت: تا هفت ماه آینده تصفیه خانه جدید كیش با ظرفیت 10 هزار متر مكعب به بهره برداری می رسد كه این میزان آب تصفیه شده، این امكان را برای گسترش فضای سبز كیش فراهم می كند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد كیش، در این دیدار برخی اعضای كمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، مشاور كمیسیون انرژی اتاق تهران و رییس انجمن جایگاه داران سی.ان.جی حضور داشتند.

در زمان حاضر یك نیروگاه برق واقع در شمال جزیره كیش با بهره گیری از گاز طبیعی انتقال یافته از جزیره سیری نیازهای این مقصد گردشگری به برق را تأمین می كند. ك/1

2026**1504

سرخط اخبار اقتصاد