۲۱ دی ۱۳۹۲،‏ ۱۵:۲۹
کد خبر: 80989733
۰ نفر
ايستگاه ورزش در بوستان هاي تهران راه اندازي مي شود

تهران بزرگ-ايرنا- رييس سازمان ورزش شهرداري تهران از راه اندازي ايستگاههاي ورزش مفرح در روزهاي جمعه در 120 محله شهر تهران خبر داد و گفت:‌اين ايستگاه هاي تفريحي از روز 17 ربيع الاول همزمان با ولادت حضرت رسول اكرم (ص) فعاليت خود را آغاز مي كنند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، سيد 'محمد آقامير' روز شنبه در جمع خبرنگاران گفت: ايجاد اين ايستگاههاي تفريحي فرصت خوبي براي خانواده هاست تا ساعات مفرح و خوشي را همراه با خانواده در بوستان هاي شهر سپري كنند.

وي با بيان اينكه 18 درصد از شهروندان براي پركردن اوقات فراغت خود در روزهاي جمعه برنامه اي ندارند، اظهار كرد: 30 نوع فعاليت ورزشي پرنشاط براي روزهاي جمعه تدارك ديده شده كه خانواده ها مي توانند بطور رايگان از آن بهره مند شوند.

رييس سازمان ورزش شهرداري تهران گفت:برنامه هاي تفريحي بوستان هاي محلات بطور هفتگي در سايت ورزش شهرداري درج مي شود كه شهروندان مي توانند با مراجعه به سايت از آن مطلع شوند.

آقامير همچنين از افتتاح فعاليت هاي رقابتي المپياد ورزشي از روز دوشنبه 23 ديماه در سالن 12 هزار نفري آزادي خبر داد.

وي هدف از انجام فعاليت هاي همگاني در شهر را استعداديابي جوانان در مقوله ورزش برشمرد و گفت: براي رسيدن به انتظار مطلوب در سطح جامعه بايد گام هاي مطلوبي برداشته شود كه خوشبختانه شوراي چهارم كمك هاي شاياني در اين باره داشته است.

وي با تاكيد بر اينكه ظرفيت زيرساخت هاي ورزشي را بايد به حد مطلوب برسانيم گفت: هم اينك يكهزار و 800 ايستگاه تندرستي براي بانوان و آقايان و 270 مجموعه ورزشي در تهران ايجاد شده است اما هنوز فاصله زيادي با حد مطلوب در شهر داريم كه بايد با برنامه ريزي به حد مطلوب برسانيم.

وي با بيان اينكه هيجانات اجتماعي تهديد به شمار نمي روند گفت: هيجانات اجتماعي بايد مديريت شوند تا به فرصت تبديل شوند.

رييس سازمان ورزش شهرداري تهران گفت:‌ فعاليت هاي رقابتي ورزشي در چهار سال گذشته از 11 رشته به 38 رشته ورزشي رسيده است اما هنوز به نيازمطلوب در شهر نرسيده ايم.

وي درباره ورزش هاي آبي نيز گفت: 65 درصد ظرفيت هاي ايجاد شده مخصوص ورزش آبي است و قصد داريم تعداد مجموعه هاي آبي را به 123 مجموعه افزايش دهيم .

آقامير گفت:بابرنامه ريزي انجام شده در شش ماه سال 93، 20 مجموعه به تعداد مجموعه هاي آبي اضافه خواهد شد.

رييس سازمان ورزش شهرداري تهران گفت: 62 درصد بانوان دچار فقر حركتي هستند كه اين رقم طي سه سال اخير به 41 درصد رسيده است.

آقامير گفت: تا پايان برنامه 5 ساله؛ بايد در هر محله تهران دو زمين چمن،‌ يك سالن چند منظوره ورزشي و در هر ناحيه ورزشي يك مجموعه آبي بايد ايجاد شود.

رييس سازمان ورزش شهرداري تهران همچنين از برگزاري جشنواره زمستانه تفريحي در پايتخت خبر داد و گفت: با بارش برف و فراهم شدن بستر لازم، اين جشنواره به اجرا در مي آيد.

وي در پاسخ به سووال خبرنگار ايرنا مبني بر اينكه آيا زمينه لازم براي فعاليت ورزشي هوايي در شهرداري وجود دارد يا خير؟ گفت: امكان فعاليت براي اين رشته ورزشي در بوستان ولايت فراهم شده است اما امكان ايجاد رشته هاي ورزشي خاص در همه مناطق وجود ندارد.

وي درباره المپياد ورزش هاي رقابتي نيز گفت: ورزش هاي رقابتي از 15 ارديبهشت در محلات تهران آغاز شده و تا 15 دي ادامه داشت.

آقامير ادامه داد: المپياد ورزشي در 18 رشته ورزشي برگزار شد و شركت كنندگان مرد موفق به كسب 550 مدال و بانوان 240 مدال شدند.

وي درپاسخ به سوالي مبني بر اينكه براي معلولان چه اقداماتي در زمينه ورزشي صورت گرفته است؟ گفت: سه مجموعه ورزشي ويژه معلولان ايجاد شده و در ساير مجموعه هاي ورزشي مناسب سازي لازم براي معلولان تدارك ديده شده است .

تهرام/ 9136 /1600 /

سرخط اخبار ورزش