جان باختگان حادثه فیلم معراجی ها از جمله مجاهدان عرصه فرهنگی هستند

تهران - ایرنا - رییس سازمان بسیج مستضعفان در مراسم تشییع پیكر جان باختگان حادثه انفجار در حین فیلمبرداری فیلم معراجی ها گفت : این جان باختگان از جمله مجاهدان عرصه فرهنگی هستند.

مراسم تشییع پیكر چهار نفر از جان باختگان حادثه انفجار در حین فیلمبرداری فیلم معراجی ها امروز- جمعه - از مقابل بنیاد روایت فتح با حضور جمع كثیری از هنرمندان و مسئولان كشوری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، سردار محمدرضا نقدی در این مراسم اظهار داشت: در جهانی كه برخی چشم به جایزه های خارجی دوخته اند جان باختگان حادثه فیلم معراجی ها چشم به شهیدان داشتند و در هنگام روایت فداكاری های این شهیدان كشته شدند.

وی افزود : در روز شهادت امام حسن عسگری (ع) داغدار رهروان ائمه اطهار و اهل بیت ( ع ) هستیم، این جان باختگان در راه اعتلای هنر و انتقال پیام شهیدان به نسل آینده جان خود را از دست دادند.

رییس سازمان بسیج مستضعفان یادآور شد : مرحوم رنجبر ( یكی از جان باختگان ) همه وجودش را صرف اعتلای هنر دینی و ارزشی كرد و همچنین دیگر دوستانش در این فیلم در این راه قدم برداشتند.

نقدی در ادامه از هنرمندان، دست اندكاران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نمایندگان ریاست جمهوری و سایر حوزه ها برای حضور در مراسم تشییع این جان باختگان تقدیر كرد.

پیكر رضا فرجی، علی اكبر رنجبر، محمد جواد شریفی راد و جمشید احسانی فر كه در حادثه انفجار در شهرك سینمایی جان خود را از دست دادند امروز - جمعه - بر دوش كاركنان ارتش جمهوری اسلامی ایران، مردم، هنرمندان و خانواده های داغدیده ها از بنیاد روایت فتح تا ابتدای خیابان سمیه تشییع شد.

پیكر مهدی مرادی نیز پنج شنبه شب برای خاكسپاری به خرم آباد منتقل شد. وی دستیار محمدرضا شریفی راد، مسوول جلوه های ویژه این سریال بود.

شهرك سینمایی دفاع مقدس در كیلومتر 35 بزرگراه تهران- قم واقع شده است و فیلم معراجی ها به كارگردانی مسعود ده نمكی در این شهرك سینمایی درحال فیلمبرداری است.

روز 18 دی ماه جواد شریفی راد، مهدی مرادی، رضا فرجی و علی اكبررنجبر (مدیرشهرك دفاع مقدس)، جمشید اصفهانی فر (نگهبان شهرك دفاع مقدس) حین تلاش درصحنه فیلمبرداری معراجی ها و آماده كردن صحنه هایی از جنگ جان خود را از دست دادند.

داستان این مجموعه تلویزیونی از آنجا آغاز می شود كه تعدادی از شهدای گمنام تفحص شده قرار است در یكی از دانشگاه ها دفن شوند. اما گروهی از دانشجویان با تحریك یكی از اساتید به آشوب و جنجال در دانشگاه اقدام می كنند، به نحوی كه آغاز قصه ای می شود و گروه دانشجویان مجبور به سفری ناخواسته می شوند...

تهیه كنندگی این اثر را سید محمود رضوی برعهده دارد.

فراهنگ (3)**1983**1883**1581