فرماندار كاشان: تفكيك شهرداري هاي جوشقان قالي و كامو خواست مردم بود

كاشان- ايرنا- معاون استاندار و فرماندار كاشان با مردود دانستن هرنوع گمانه زني و اظهارنظر در مورد تفكيك شهرداريهاي 'جوشقان قالي' و 'كامو' گفت: اين موضوع خواست مردم اين منطقه بود.

به گزارش ايرنا، 'عليرضا جوادي' روز چهارشنبه در آيين توديع شهردار جوشقان و كامو و معارفه شهردار جوشقان قالي افزود: تفكيك اين دو شهرداري ضروري و واجب بود كه با وجود مشكلات فراوان و با پيگيري مستمر مردم و اعضاي شوراهاي اسلامي توسط استانداري اصفهان و وزارت كشور اين مهم انجام شد.

امام جمعه جوشقان قالي نيز در اين نشست گفت: در نظام مقدس جمهوري اسلامي مديران و مسوولان بايد خالصانه و براي رضاي خدا به مردم خدمت كنند.

حجت الاسلام والمسلمين 'غلامرضا سليماني' با اشاره به روايتي از حضرت امام حسين (ع) از فرصتي كه در اختيار مديران براي خدمت رساني به مردم گذاشته شده است به عنوان نعمت ياد كرد و افزود: مسوولان بايد قدر اين نعمت را بدانند و از آن به نحو شايسته بهره گيري كنند.

وي با بيان اينكه هيچ عبادتي در ديدگاه ائمه معصومين (ع) افضل از خدمت كردن به مردم نيست، تاكيد كرد: مديران ومسوولان بايد در هر شرايطي كه هستند خدمت به مردم را سرلوحه كارخود قرار دهند.

وي مهاجرت مردم به شهرهاي بزرگ را از جمله مشكلات شهر جوشقان قالي برشمرد و خاطر نشان كرد: اگر مردم اين شهر اشتغال داشته باشند به شهرهاي بزرگ نمي روند تا مشكلات را تحميل كنند.

شهردار جديد جوشقان قالي هم در اين نشست از حسن اعتماد اعضاي شوراي اسلامي اين شهر براي انتخاب وي تقدير و ابراز اميدواري كرد با شناختي كه از توانمندي ها و چالش هاي اين شهر دارد بتواند با همياري مردم براي توسعه وآبادني شهر گام بردارد.

'علي پيراينده' افزود: اين شهر داراي توانايي هاي فراواني از جمعه كشاورزي، گلستان هاي گل محمدي، گلاب و عرقيات گياهي، معادن، آثار تاريخي و چشم اندازهاي طبيعي است كه مي توان با بهره گيري بهينه از آنها براي پيشرفت شهر اقداماتي را انجام داد.

رييس شوراي اسلامي شهر جوشقان قالي نيز اين نشست با بيان اينكه اين شهر از سال 1335 داراي شهرداري و شهردار بوده است، گفت از دوازدهم شهريور امسال كه زمان آيين تحليف اعضاي شوراي اسلامي شهر و روستاها بوده است تاكنون 12 نفر براي نامزدي پست شهرداري پيشنهاد شده بود.

'رمضان صادقپور' افزود: پس از ساعت ها نشست و بررسي برنامه كاري افراد پيشنهادي، شوراي اسلامي شهر جوشقان قالي با توجه به ملاك ها و توانمندي ها با اجماع آخرين گزينه مورد توافق براي شهرداري اين شهر را به استانداري اصفهان معرفي كرد.

در اين آيين 'سيد حسين حجازي' شهردار پيشين'جوشقان و كامو' گزارشي از اقدامات انجام شده در زمان مسووليت خود در اين شهر ارائه كرد.

در اين مراسم كه با حضور مديركل امور شهري وشوراهاي اسلامي استانداري اصفهان برگزار شد، از خدمات 'سيد حسين حجازي' شهردار 'جوشقان و كامو' تجليل و 'علي پيراينده' به عنوان شهردار 'جوشقان قالي' معرفي شد.

پيشتر 'جوشقان و كامو' به يك عنوان يك شهر خوانده مي شد، با پيگيري هاي مستمر اعضاي شوراي اسلامي و فرمانداري كاشان اخير از سوي وزارت كشور، جوشقان از كامو تفكيك و به عنوان شهر 'جوشقان قالي' نامگذاري شده است.

شهر جوشقان قالي با حدود هشت هزار هكتار وسعت و 215 هكتار محدوده شهري در 80 كيلومتري كاشان قرار دارد.

562/ 1011