سیامك ره پیك معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان شد

تهران- ایرنا- آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان، سیامك ره پیك عضو حقوقدان این شورا را به سمت معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان منصوب كرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از اداره كل روابط عمومی شورای نگهبان، در حكم آیت الله جنتی خطاب به ره پیك آمده است: با عنایت به مراتب تدین، تعهد، سوابق و تجارب موفق و ارزشمند، جنابعالی را به سمت معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان منصوب می‌كنم.

همچنین در این حكم با توجه به اهداف و وظایف مهم شورای نگهبان در پاسداری از احكام اسلام و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، اختیار كامل در امور جاری و انتخاباتی، مسوولیت تشخیص، تعهد، تسجیل و صدور حواله و امضاء احكام به ره پیك تفویض شده است.

دبیر شورای نگهبان خطاب به ره پیك اظهارامیدواری كرد در سایه توجهات حضرت بقیه الله الاعظم (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و عنایت ولی امر مسلمین حضرت آیت الله خامنه‌ای(مدظله العالی) بتواند با به كارگیری نیروهای مجرب، متدین و متعهد، بستر و زمینه نظارت مؤثر، كارآیی مثبت و هماهنگ نظام مندی را برای شورای نگهبان فراهم سازد.

آیت الله جنتی همچنین در این حكم از زحمات هشت ساله عباسعلی كدخدایی در سمت معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان كه به شایستگی از عهده انجام وظایف محوله برآمد، قدردانی كرد.

سیامك ره پیك، در سال 1389 به عضویت شورای نگهبان در آمد و پیش از آن دارای سوابقی چون ریاست دانشكده علوم قضایی ، سردبیری فصلنامه دیدگاه های حقوقی ، مدیر مسوولی فصلنامه مطالعات راهبردی، ریاست پژوهشكده مطالعات راهبردی و ریاست مركز تحقیقات شورای نگهبان است.

سیام(1)1429**1336