مديركل دامپزشكي قزوين بر دقت در خريد فرآورده هاي خام دامي تاكيد كرد

قزوين - ايرنا - مديركل دامپزشكي استان قزوين بر دقت در خريد فرآورده هاي خام دامي به منظور جلوگيري از بروز برخي بيماريها توسط شهروندان تاكيد كرد.

'بهمن نقيبي' روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا، با تاكيد بر اينكه فرآورده هاي دامي غير مجاز و غير قابل مصرف باعث ايجاد مسموميت هاي غذايي خطرناك مي شود، نسبت به عرضه غير بهداشتي و فاقد نظارت دامپزشكي بر فرآورده هاي خام دامي هشدار كرد.

وي اظهار كرد: با نزديك شدن به عيد نوروز بازرسي و نظارتهاي دامپزشكي تشديد و با افزايش اكيپهاي عملياتي به صورت ويژه در حال انجام است.

اين مسوول، دقت به درج تاريخ توليد و انقضا بر روي فرآوردهاي دامي را از ديگر موارد ضروري دانست و به مصرف كنندگان توصيه كرد: از خريد فرآورده بسته بندي شده بدون تاريخ توليد و انقضا خودداري كنند.

نقيبي خاطرنشان كرد: بازرسان و كارشناسان نظارت بهداشتي شبكه دامپزشكي اين شهرستان در بازديد دوره اي خود از يك واحد عرضه مرغ و ماهي در شهرستان البرز مقدار تقريبي 20 كيلو گرم مرغ، ماهي و آلايش تاريخ گذشته كه از نظر ظاهري نامناسب بوده در واحد مذكور مشاهده و ضبط كردند.

به گفته وي، فرد متخلف به مراجع قضايي معرفي و به استناد ماده 688 قانون مجازات اسلامي ، تعزيرات ، واحد مذكور طي حكم مقام قضايي پلمپ شد.

مديركل دامپزشكي استان قزوين، قطعه بندي غير مجاز، شرايط دمايي نامناسب براي نگهداري فرآورده هاي خام دامي ( خاموش بودن يخچال نگهداري)، عدم رعايت بهداشت يخچال و نگهداري فرآورده خام دامي تازه بصورت منجمد را از جمله تخلفات اين واحد عنوان كرد.

نقيبي، از شهروندان خواست تا توجه ويژه اي به رعايت مسايل بهداشتي داشته و از خريد مرغ و ماهي و ساير فرآورده هاي خام دامي از واحد هايي كه مسايل بهداشتي را رعايت نمي كنند خودداري كرده و در صورت مشاهده اين موارد با سامانه ارتباطي 1512ويا با شبكه دامپزشكي شهرستان البرز با شماره 0282- 2240900 تماس گرفته تا اقدامات قانوني صورت گيرد.

7390/616

سرخط اخبار استان‌ها