۸ دی ۱۳۹۲،‏ ۵:۰۱
کد خبر: 80971203
۰ نفر
شادی پس از گل 'نیكلا آنلكا' جنجالی شد

لندن - ایرنا - 'نیكلا (نیكولاس) آنلكا' بازیكن فرانسوی تیم وست براموویچ انگلیس به دلیل نحوه شادی پس از گل خود به یهودی ستیزی متهم شد.

به گزارش ایرنا، آنلكا در جریان دیدار عصر شنبه تیم وست براموویچ و وستهام كه در خانه وستهام در شرق لندن برگزار شد دو گل به ثمر رساند. این مسابقه با نتیجه مساوی 3 بر 3 پایان یافت.

'والری فورنیرون' وزیر ورزش فرانسه بلافاصله پس از این مسابقه، نحوه شادی نیكلا آنلكا را پس از به ثمر رساندن گل اول تیمش 'ضدیهودی و منزجر كننده' توصیف كرد.

برخی از گروههای یهودی نیز حالت شادی آنلكا را به سلام نظامی معكوس نازی ها تشبیه كرده اند.

موضوع نحوه ابراز احساسات این مهاجم فرانسوی بلافاصله بازتاب گسترده ای در رسانه های انگلیس یافت و تلویزیون اسكای نیوز نیز شنبه شب گزارش داد كه اتحادیه فوتبال انگلیس در این باره تحقیق می كند.

اما 'نیكلا آنلكا' و مربی تیم وست براموویچ ادعای یهودی ستیزی نسبت داده شده به این بازیكن 34 ساله را رد كردند.

آنلكا گفت: ژست من در شادی پس از گل به خاطر این بود كه می خواستم این گل را به دوست كمدین خودم 'دیودونه' تقدیم كنم.

این كمدین فرانسوی كه معمولا از این ژست استفاده می كند از سوی لابی های یهودی مورد انتقاد قرار گرفته و این لابی ها از دولت فرانسه خواسته اند كه برنامه های 'دیودونه' را به خاطر استفاده از سلام نظامی معكوس نازی ها ممنوع كند.

دیودونه بارها تاكید كرده است كه این ژست مخصوص وی، ضدیهودی نیست بلكه ضد صهیونیستی و ضد سیستم حاكم است.

نیكلا آنلكا كه از تابستان امسال برای تیم وست براموویچ انگلیس بازی می كند، در سال 2004 میلادی به دین اسلام مشرف شده است.

وی علاوه بر انجام 69 بازی ملی برای تیم فرانسه در تیم های باشگاهی مهمی نظیر آرسنال، لیورپول، چلسی، منچستر سیتی، بولتون، پاری سن ژرمن، یونتوس و رئال مادرید عضویت داشته است.

اروپام**345