بوكان رتبه سوم صنعت آذربايجان غربي را به خود اختصاص داده است

بوكان، مهاباد - ايرنا - فرماندار بوكان گفت: اين شهرستان توانسته است با توسعه بخش صنعت در سالهاي اخير رتبه سوم صنعت آذربايجان غربي را به خود اختصاص دهد.

حسن عباسي روز سه شنبه در جلسه حل مسائل و مشكلات صنايع توليدي اين شهرستان با اشاره به نامگذاري سال 92 از سوي مقام معظم رهبري به سال حماسه سياسي و حماسه اقتصادي اظهار كرد: در 24 خرداد امسال، با حضور گسترده مردم در انتخابات حماسه سياسي محقق شد و حماسه اقتصادي نيز با حمايت از توليد داخلي و با ارتقاي كيفيت كالاهاي داخلي و اصلاح فرهنگ مصرف محقق مي شود.

وي با بيان اقدامات انجام شده براي توسعه صنايع و ايجاد كارگاه هاي توليدي در بوكان گفت: در سال 84 اين شهرستان در سطح استان داراي رتبه نهم در صنعت استان بود كه هم اكنون اين رتبه با جهش خوبي به رتبه سوم ارتقاء پيدا كرده است.

عباسي افزود: پيش بيني مي شود در آينده نزديك و با ايجاد كارخانه قند در اين شهرستان اين شاخص به رتبه دوم ارتقاء پيدا كند.

فرماندار بوكان اظهار كرد: مشكل اصلي صنايع، نبود سرمايه در گردش، چك هاي برگشتي، بدهي هاي معوقه به اداره امور مالياتي و تأمين اجتماعي است كه اميد است از طرف مسئولان استاني اقدام لازم جهت حل اين مشكلات به عمل آيد.

عباسي با اشاره به نبود اطلاع كافي صاحبان صنايع از قوانين و مقررات و معافيت‌هاي مالياتي و بيمه اي نيز گفت: به منظور جلوگيري از به وجود آمدن مشكلات بايد توسط ادارات مرتبط، قوانين و بخشنامه ها به صورت مستمر به صاحبان صنايع و كارگاه هاي توليدي اطلاع رساني شود.

معاون سازمان تجارت و صنعت و معدن آذربايجان غربي نيز در اين جلسه اظهار كرد: شهرستان بوكان با داشتن 150 واحد داراي پروانه بهره برداري از لحاظ سرمايه گذاري 7/6 درصد سرمايه گذاري استان را به خود اختصاص داده و از اين لحاظ رتبه سوم استان را بعد از شهرهاي اروميه و خوي داراست.

عليرضا جليلي گفت: با دستور وزير صنعت، معدن و تجارت، مقررات دست و پاگير اداري براي سرمايه گذاران حذف شده و به متقاضياني كه خواهان ايجاد صنايع در خارج از شهرك هاي صنعتي باشند با داشتن شرايط قانوني جواز تأسيس داده مي شود.

7510/584/581