۳۰ آذر ۱۳۹۲،‏ ۱۲:۴۴
کد خبر: 80961083
۰ نفر
تونس مشتری جدید تراكتورهای ایرانی

تبریز - ایرنا - مدیر صادرات گروه صنعتی تراكتورسازی ایران گفت: براساس مذاكرات صورت گرفته تونس به جمع مشتریان تراكتورهای تولیدی این گروه صنعتی می پیوندد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی این گروه صنعتی، عزت الله خازن در حاشیه بازدید از تراكتورسازی ایران، از تونس به عنوان دروازه بكر برای رسیدن به بازار غرب آفریقا یاد كرد و افزود: در مذاكرات صورت گرفته با هیات تونسی مقرر شد انواع تراكتورهای تولیدی در تراكتورسازی به این كشور ارسال شود تا زمینه صادرات و مبادلات اقتصادی بیشتر با این كشور فراهم شود.

وی با اشاره به درخواست طرف تونسی مبنی بر راه اندازی خط مونتاژ تراكتور در این كشور گفت: تاسیس خط مونتاژ مستلزم برنامه ریزی و ارزیابی دقیق و داشتن توجیه اقتصادی است.

خازن افزود: درصورتی كه در مراحل بعدی میزان مبادلات اقتصادی بین تراكتورسازی، طرف تونسی و كشورهای غرب آفریقا به حد مطلوبی برسد، مذاكرات مقامات به منظور تاسیس خط مونتاژ تراكتورهای ایرانی در تونس آغاز خواهد شد.

مدیر صادرات گروه صنعتی تراكتورسازی ایران از دانش فنی این گروه صنعتی به عنوان مهمترین سرمایه یاد كرد و گفت: تراكتورسازی ایران با نزدیك به نیم قرن سابقه فعالیت در حوزه تولید تراكتور و ادوات كشاورزی دارای ظرفیت های بالایی از نظر دانش فنی برای سرمایه گذاری است.

خازن اضافه كرد: با توجه به علاقمندی طرف تونسی به ایجاد روابط تجاری با گروه تراكتورسازی ایران، پیش بینی می شود ایجاد بازارهای جدید برای تولیدات این گروه نه تنها در خود تونس بلكه در كشورهای غرب آفریقا و حتی اروپا دور از دسترس نخواهد بود.

7237/587/245