۲۶ آذر ۱۳۹۲،‏ ۱۲:۵۶
کد خبر: 80955431
۰ نفر
برگزیدگان پانزدهمین جشنواره جوان خوارزمی معرفی شدند

تهران- ایرنا - برگزیدگان پانزدهمین جشنواره جوان خوارزمی امروز- سه شنبه - در مراسمی با حضور وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری و جمعی از مسئولان كشور معرفی شدند..

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا ، این جشنواره در دو بخش دانشجویی - آزاد و دانش آموزی در چهار محور اصلی پژ‍وهش های كاربردی ، توسعه ای ، بنیادی و ابتكار برگزار شد .

در بخش دانشجویی - آزاد این جشنواره ، رضا كاظمی ، محمد موفق ، محمد سلیمانی ، سروش صرافان صادقی ، علی رضا جوارش كیان ،محمد رضا بیگ محمدی ، عماد رجبی وینچه و جلال زروندی رتبه اول پژوهش های كاربردی را كسب كردند.

همچنین حسین ناصری ، محمد رضا همایی نژاد ،‌سید محمد كاظم حسینی نژاد مطلق ،سید حسن شربتی ،داود جعفری ، احمد صفایی ،محمد صحرانوردی مهربانی ،احسان قبادی ، حجت الله اسماعیلی ، سید وحید موسوی و سید حسین موسوی رتبه دوم پژوهش های كاربردی را به خود اختصاص دادند.

در ادامه عباس وثوق ، كیان كی قباد ، جعفر فهیم ، محمد حسین خزغلی ، مصطفی خوش طبخ ، ثارالله عباسی ، جواد سند گل و محمد مهدی قانعی رتبه سوم پژوهش های كاربردی را كسب كردند.

***در بخش پژوهش های توسعه ای احسان ابراهیمی بسابی ، سید امیر حسین فقهی به طور مشترك رتبه اول را كسب كردند.

علاوه بر این بهروز خلیلی ، احمد عمادالدین ، محمد علی اشتری ، عرفان همایونی ،حسین امینی ، رضا ادیبی ، هما علی اكبریان ، نیما ادیبی ، رتبه دوم پژوهش های توسعه ای را به خود اختصاص دادند.

مهدی امینی و مرتضی شمعانیان اصفهانی نیز رتبه سوم پ‍ژوهش های توسعه ای را كسب كردند.

در بخش ابتكار هیچ یك از محققان جوان شركت كننده در این جشنواره موفق به كسب رتبه اول نشدند.

محسن منقسم جهرمی ، حمید رضا لاری ، محسن اژدی ، امین ریگی ، مسعود نوروزی ، امین میر آخورلی ، سعید طالبی ، حسین صفاری ، مجید سعیدی ، مهدی كشاورز هدایتی ، مدی البحری و مهشید راقمی رتبه دوم ابتكار را كسب كردند.

همچنین امین كشاورز قزل قشلاق رتبه سوم ابتكار را به خود اختصاص داد.

در این مراسم دانش آموزان دارای رتبه های برتر در بخش دانش آموزی در رشته های برق الكترونیك ، كامپیوتر ، علوم زیستی ، كشاورزی ، فیزیك و نجوم و شیمی معرفی شدند.

براین اساس علی رضا عبدالكریمی و ایمان ابو حیدری كرمانی در زمینه برق الكترونیك رتبه اول و سید كیمیا مرتضوی ، عاطفه ترابی ، زهرا چهل امیرانی و زهرا نژادیان رتبه سوم برق و الكترونیك را به خود اختصاص دادند.

در زمینه كامپیوتر امیر محمد نصراللهی و احسان اعظمی رتبه دوم و علی رضا روشن ضمیر ، عمران باتمان قلیچ ،‌فربد یادگاریان ،‌علی رضا اسكندری ، محمد حسین ابراهیمی ، كیوان ملكی كام بخش و حمید فیروز بحر افضل رتبه سوم را كسب كردند.

در زمینه علوم زیستی فرشاد زارع رتبه اول را به خود اختصاص داد و پوریا ابا پور ، عماد جوهری شیرازی ،زكیه حمیدی و شهلا صحرایی سراب رتبه سوم را كسب كردند.

همچنین در زمینه كشاورزی و منابع طبیعی امین میرزا حسنلو ، سیما میرزا حسنلو ، سید محمود حسینی رتبه دوم و مجتبی ابوالحسنی جوشانی و سعید كوهپایه زاده اصفهانی رتبه سوم را كسب كردند.

در زمینه فیزیك و نجوم سید امیر رضا كمانه ، محسن محمود آبادی ، محمد حسن شایستگی ، رتبه دوم را كسب كردند .

همچنین وحید رضایی اهری ، آذر مرادی ،‌نسترن قوی ، زهرا مصباح فلا تومی ،‌فائزه جعفری مقدم ، مهین بنی اسدی ، شیما سهیلی و هادی نیكپی سو ستانی رتبه سوم شیمی را به خود اختصاص دادند.

علمی (3)**9014**1581

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش