عوارض خروج از كشور در مرز شلمچه حذف شد

تهران - ایرنا - مدیر كل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت از حذف عوارض خروج از كشور در مرز شلمچه به مناسبت اربعین حسینی (ع) خبر داد.

«محسن نظافتی» عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان اینكه پیشتر از هر زائر ایرانی هفت هزار و 500 تومان به عنوان عوارض خروج از كشور دریافت می شد افزود: طبق هماهنگی صورت گرفته با منطقه آزاد اروند، عوارض خروج از كشور از ظهر امروز (سه شنبه) در مرز شلمچه حذف شده است.

این مقام مسئول در سازمان حج و زیارت اضافه كرد: بر این اساس تا ششم دی ماه (پایان اربعین حسینی) این وضعیت در مرز شلمچه وجود خواهد داشت و زائران عوارضی بابت خروج از كشور پرداخت نمی كنند.

به گفته نظافتی، منطقه آزاد اروند حدود یك هفته پیش قول حذف عوارض خروج از كشور در مرز شلمچه را داده بود كه از ظهر امروز تحقق یافت.

مدیر كل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت اضافه كرد: در مرز چزابه نیز عوارض خروج از كشور 50 درصد كاهش یافته و مانند مرز مهران از هر زائر هفت هزار و 500 تومان عوارض بابت خروج از كشور دریافت می شود.

نظافتی با بیان اینكه تا كنون 250 هزار زائر ایرانی از سه مرز مهران، شلمچه و چزابه به مناسبت اربعین حسینی (ع) عازم عتبات عالیات شده اند گفت: هم اكنون روزانه 25 تا 30 هزار نفر از مرز شلمچه و 10 تا 12 هزار نفر نیز از هر یك از مرزهای مهران و چزابه عازم عتبات می شوند.

به گفته وی ازدحام بسیار زیادی در سه مرز یاد شده وجود دارد و پیش بینی می شود در روز اربعین حسینی (ع) حدود 400 هزار ایرانی در كربلای معلی حضور داشته باشند.

اجتمام(4)**9140**1569