۲۵ آذر ۱۳۹۲،‏ ۱۵:۳۴
کد خبر: 80954088
۰ نفر
عبور ارزش بازار سرمایه از 431 هزار میلیارد تومان

تهران- ایرنا -در معاملات روز جاری (دوشنبه) شاخص كل هزار و 88 واحد بالا رفت و در عدد 88 هزار و 112 نشست و ارزش بازار نیز از عدد 431 هزار میلیارد تومان عبور كرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، در داد و ستدهای امروز تالار حافظ، شاخص كل توانست با عبور از مرز 88 هزار واحد، پنجاهمین ركورد خود را در سال جاری ثبت كند و بازدهی این بازار را از 132 درصد بگذراند.

سرمایه گذاران بورسی یك میلیارد و 450 میلیون برگه سهم و حق تقدم را دست به دست كردند كه ارزش این مبادلات بیش از 6 هزار و 902 میلیارد ریال بود.

نمادهای فولاد مباركه، ملی مس، سرمایه گذاری غدیر، چادرملو، مپنا و بانك پاسارگاد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص ثبت كردند. این در حالی است كه نماد تاپیكو بیشترین تاثیر منفی را بر این متغیر داشت.

امروز شاخص صنعت نیز 853 واحد بالا رفت. شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب یك هزار و 79 واحد و 637 واحد رشد كردند.

در معاملات روز دوشنبه گروه مالی در صدر جدول برترین گروه های صنعت قرار گرفت. گروه بانكها و شیمیایی ها نیز رتبه دوم و سوم را در این بین از آن خود كردند.

گفتنی است در صدر جدول بیشترین افزایش قیمت ها نیز نمادهای مهركام پارس، حمل و نقل بین المللی خلیج فارس، پاكسان، تولید محور خودرو، توسعه معادن روی، فیبر ایران و سرمایه گذاری توسعه آذربایجان قرار گرفتند.

در مقابل نمادهای نفت پارس، قند هكمتان، كشت و صنعت چین چین، كارتن ایران، شكر شاهرود، جام دارو و لامیران با بیشترین كاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

سنگین ترین صف های خرید نیز در نمادهای مپنا، خدمات انفورماتیك،توسعه معادن روی،فرآورده های نسوز پارس،سرمایه گذاری خوارزمی،پارس مینو و فولاد آلیاژی ایران تشكیل شد.

طولانی ترین صف های فروش نیز متعلق به نمادهای نفت پارس، سیمان غرب، پالایش نفت بندرعباس، ایران خودرو، لاستیكی سهند،تولیدی شهید قندی و كنتورسازی ایران بود.

اقتصام(2)9141**1558