۲۳ آذر ۱۳۹۲،‏ ۱۲:۱۵
کد خبر: 80950165
۰ نفر
روحانی درمیان 100 اندیشمند برتر سال

تهران-ایرنا- نشریه آمریكایی فارین پالیسی در تازه ترین فهرست خود درباره یكصد اندیشمند تاثیرگذار جهان در سال 2013، حسن روحانی رییس جمهوری ایران را به عنوان یكی از چهره های برتر در گروه تصمیم گیرندگان تاثیرگذار معرفی كرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، این نشریه آمریكایی درمقدمه گزارش خود نوشت: صرف به قدرت رسیدن مقامات عالی رتبه اعم از منتخب و یا منتصب، برای موفقیت آنها كافی نیست. فقط معدودی از رییسان جمهوری، سران، وزیران و معاونان در كشورهای جهان در برابر چالش های پیش رو مقاومت می كنند و برای تغییراتی كه به دنبالش هستند، پافشاری می كنند.

فارین پالیسی در پنجمین گزارش سالانه خود در معرفی اندیشمندان تاثیرگذار جهان، فهرست سال 2013 خود را در قالب گروه بندی های مختلف از قبیل تصمیم گیرندگان، چالش طلبان، حامیان محیط زیست، مبتكران، فعالان و هنرمندان تهیه كرده و به نام رییس جمهوری ایران به دلیل تلاش هایش برای بازكردن درهای دیپلماسی، در بخش تصمیم گیرندگان اشاره كرده است.

این نشریه اعضای گروه تصمیم گیرندگان را به عنوان رهبرانی معرفی كرده است كه جسارت به خطر انداختن اعتبار و شهرت خود را دارند، به دنبال استفاده مناسب از فرصت ها هستند و به این تشخیص رسیده اند كه سكون و بی تحركی بدترین دشمن سیاست است.

در این فهرست اسامی افراد سرشناس دیگری همچون 'شینزو آبه 'نخست وزیر ژاپن به دلیل كمك به احیای اقتصادی كشورش، 'ولادیمیر پوتین' رئیس جمهوری و 'سرگئی لاوروف' وزیر خارجه روسیه به دلیل تلاش هایشان دراحیای نقش روسیه به عنوان یك قدرت جهانی، مشاهده می شود.

سردبیران این نشریه پاییز هر سال فهرستی از شخصیت هایی را گردآوری می كنند كه تلاش هایشان در یك سال گذشته تحولاتی را در بخش های سیاست، تجارت، فناوری، هنر، علم و غیره ایجاد كرده است و برای معرفی این افراد از نظر نویسندگان، كارشناسان، سیاستمداران هر شش قاره جهان استفاده می شود.

مترجمام**9158