نشست نقد و بررسی علمی سیستم ارتودنسی دیمون برگزار می شود

تهران- ایرنا- نشست نقد و بررسی علمی سیستم ارتودنسی دیمون با حضور 50 متخصص ارتودنسی از سراسر كشور در سالن همایش ویژه برج میلاد برگزار می شود.

دكتر مسعود داودیان دبیر اجرایی برگزاری این نشست، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا با بیان اینكه 'سیستم دیمون از دسته براكت های ارتودنسی هستند كه به جای استفاده از كش دور براكت ها، دارای در خودكار هستند' گفت: در نشست روز پنجشنبه 21 آذر ماه، متخصصان حوزه این سیستم را مورد بحث و بررسی قرار می دهند.

براكت نگین های فلزی یا سرامیكی هستند كه بر روی دندان ها چسبانده می شوند تا با اعمال نیروی ارتودنسی به دندان ها، سبب ردیف شدن آنها شوند.

به گفته داودیان مرتب كردن دندان ها درغالب موارد، نیازمند ارتودنسی ثابت به كمك براكت ها است.

داودیان تاكید كرد: در این جلسه گزارش كاملی از مطالعات و تحقیقات صورت گرفته در خصوص سیستم دیمون همراه با نقد موارد درمان شده داخلی با این مدل از براكت ها ارائه می شود.

به گفته وی، از اوائل دهه 1930 میلادی براكت هایی به بازار ارتودنسی معرفی شد كه به جای استفاده از كش های دور براكت دارای درب هایی با قابلیت باز و بسته شدن اتوماتیك (سلف لیگیت) بودند.

داودیان افزود: در آن سال ها چندان از این براكت ها استقبال نشد تا اینكه ظرف دو سه دهه اخیر باز شركت های تولید كننده به سراغ ساخت انواع گوناگونی از این براكت ها رفته اند و در این میان نام سیستم 'دیمون' در عملكرد ارتودنسی داخل و خارج كشور زیاد به چشم می خورد.

این متخصص ارتودنسی با اشاره به این كه درمان ارتودنسی با سلامت و زیبایی دندانها ارتباط دارد و براكت دیمون نسبت به براكت های معمولی قیمت به مراتب بالاتری دارد، افزود: به همین دلیل گروهی از متخصصان ارتودنسی در نشست روز21 آذرماه، به نقد و بررسی علمی این سیستم ارتودنسی و كاركرد آن می پردازند.

وی افزود: همچنین دراین كنفرانس علمی به منظور كسب دیدگاه های متخصصان خارجی نسبت به این نوع سیستم های ارتودنسی، نظرات چند نفر از آنها كه در كشورهای دیگر مقیم هستند، نیز در قالب ویدئوكنفرانس ارائه می شود.

علمی(4)**2038**1599