تجار امارات از رابطه با ايران استقبال مي كنند

تهران-'فرداد فرحزاد' مجري و خبرنگار تلويزيون فارسي بي بي سي به اين رسانه گفت: تجار و بازرگانان امارات از فضاي مثبتي كه در 'دوبي'در جريان است سخن مي گويند و از تحولات اخير ميان روابط ايران و اين كشور بسيار استقبال مي كنند.

به گزارش ايرنا، وي افزود: ايران براي تحولات اقتصادي امارات همچنان يكي از مهمترين شركاي تجاري است و بيشترين صادرات بين المللي ايران نيز از طريق همين كشور انجام مي شود.

وي درباره واكنش هاي امارات بخصوص ميان تجار به سفر وزير امور خارجه ايران به اين كشور، گفت: واكنش ها به سفر 'محمدجواد ظريف' در دبي در مقايسه با كشورهاي ديگر حاشيه خليج فارس خيلي بيشتر بوده است.

وي با اشاره به اينكه اماراتي ها استقبال خيلي خوبي از ظريف كرده اند، گفت: امير امارات وعده داده است كه به تهران خواهد آمد تا با مقامات ايراني ديدار كند.

'فراموش نكنيم كه يك هفته پيش نيز وزير خارجه امارات نيز در تهران بود و تعداد دفعاتي كه مقامهاي ايراني و اماراتي با يكديگر گفتگو مي كنند بسيار زياد شده است.'

بي بي سي در پايان در گزارشي اعلام كرد: محمد جواد ظريف وزيرامور خارجه ايران كه به امارات متحده عربي سفر كرده با امير امارات شيخ خليفه بن زايد آل نهيان ديدار و گفتگو كرد.

در اين ديدار امير امارات از توافق ايران و كشورهاي غربي بر سر برنامه هسته اي استقبال كرده و خواهان افزايش همكاري ها ميان ايران و امارات شده است.

ايرانم**9201** 3404