سفير فلسطين درهند :اسرائيل مانعي براي اجراي قراردادها و توافقنامه هاي بين المللي است

دهلي نو - سفير فلسطين در هند گفت : اسرائيل مانعي براي اجراي قراردادها و توافقنامه هاي بين المللي است ورژيم اشغالگر قدس به تعهداتش عمل نمي كند.

به گزارش خبرنگار ايرنا شعبان صادق روز جمعه همزمان با 29 نوامبر8 آذر مصادف با روز جهاني همبستگي با ملت فلسطين در مراسمي در دهلي نو به اين مناسبت اظهار داشت: اسرائيل همواره بر سراجراي قرارداد ها بين المللي در جهت منابع اين رژيم مانع تراشي كرده و درمقابل توافق نامه هاي بين المللي سنگ اندازي مي كند.

در مراسم گراميداشت روز جهاني همبستگي با ملت فلسطين كه درمركز مطالعاتي شوراي جهاني هند دردهلي نو برگزار شد 'پيتر كن مور' نماينده سازمان خوار و بار جهاني نيز بيانيه بان كي مون دبير كل سازمان ملل متحد را به مناسبت روز همبستگي با فلسطين قرائت كرد.

وي در بخشي از پيام خود گفته است: ' فعاليتهاي اسرائيل در جهت ساخت و ساز شهركهاي يهودي نشين در سرزمينهاي فلسطين تهديدي براي روند صلح ميباشد، تصميم اسرائيل در جهت ساخت هزاران واحد مسكوني جديد يهودي نشين در سرزمينهاي فلسطين با هدف راه حل دو دولتي مغايرت داشته و موجب برهم خوردن روند مذاكرات مي شود'.

وي ساخت و سازهاي جديد را نقص حقوق بين الملل دانسته و آنرا مانع عمده رسيدن به صلح اعلام كرده است.

وزير روابط خارجي كابينه هند نيزمواضع دولت هند را در قبال موضوع فلسطين تشريح كرد و گفت هند از ابتداي استقلال با ملت فلسطين بوده است و هند اولين كشور غيرعرب است كه ابتدا سازمان آزاديبخش فلسطين و سپس دولت فلسطين و عضويت ناظر آن در سازمان ملل را برسميت شناخته و براي آن سازمان و دولت در هند نمايندگي ايجاد نموده است.

شيري احمد گفت:سال گذشته هند به محمود عباس رئيس دولت فلسطين تعهد 10 ميليون دلار داد و يك ميليون دلار آن را همان زمان پرداخت كرد و هند سالانه يك ميليون دلار به توسعه آموزش و بهداشت و به آژانس رفاه فلسطين كمك مي كند.

هند در همه سازمان هاي بين المللي در كنار فلسطين بوده و از حق آنها حمايت كرده است.

وي ادامه داد : هند از مذاكرات براي رسيدن به توافق نهايي ايجاد دولت فلسطيني حمايت مي كند و هند خواهان بازگشت اسرائيل به مرزهاي 1967 و توقف شهرك سازي است .

در مراسم گراميداشت روز جهاني فلسطين همه سفرا و ديپلماتهاي مقيم هند دعوت شده بودند كه هيچ يك از ديپلماتهاي غربي در آن حضور نيافتند.

روز همبستگي بين المللي با خلق فلسطين كه 29 ماه نوامبر مي باشد.

در بسياري از كشورها همه ساله گرامي داشته مي شود. سال 1977 مجمع عمومي سازمان ملل روز 29 نوامبر را روز بين المللي همبستگي با فلسطين نام گذاري نموده است.

آساق** 589**1547