ایران و تركیه تفاهم نامه همكاری حمل و نقل جاده ای منعقد كردند

آنكارا -ایرنا -'داود كشاورزیان' معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ایران در آنكارا اعلام كرد: ایران و تركیه تفاهم نامه همكاری در بخش حمل و نقل جاده ای امضاء كردند.

كشاورزیان كه برای شركت در نشست كمیته مشترك حمل و نقل جاده ای ایران و تركیه به آنكارا سفر كرده است، روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: دراین تفاهمنامه مقرر شد كه هماهنگی های لازم درخصوص ساماندهی ثبت تردد كامیون ها و اتوبوس های مسافربری به عمل آید و طرفین نسبت به رفع مشكلات موجود در بخش حمل و نقل مسافر و كالا اقدام كنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: دو طرف با توجه به حجم عبور و مرور در مرز بازرگان ایران و گوربولاغ تركیه و تقاضای افزایش تردد، بر انجام اقدامات لازم نسبت به روان سازی تردد و افزایش عبور كامیون ها در این مسیرها تاكید كردند.

این مقام اعلام كرد:دراین تفاهمنامه همچنین دو طرف متعهد شدند كه طی سه ماه آینده ضمن بازدید كارشناسی از مرزهای بازرگان و گوربولاغ نشستی در تهران برگزار كنند و نسبت به اقدامات صورت گرفته بررسی های لازم را به عمل آورند.

كشاورزیان گفت: در نشست با مقام های جاده ای تركیه مباحث مختلف همكاری مورد بررسی قرار گرفت و طرف ترك خواستار لغو اخذ مابه التفاوت سوخت از رانندگان كامیون تركیه در ایران شد.

وی افزود : دلیل اصلی این در خواست، نرخ پایین سوخت در ایران است و طرف ترك پیشنهادهایی دراین خصوص ارائه كرد كه مقرر شد كه در این زمینه بررسی های لازم صورت گیرد.

خاورم ** 2011 *230**5981

سرخط اخبار جهان