«عارف نوروزی »به عنوان مدیر عامل بنیاد بركت منصوب شد

تهران-ایرنا- دكتر محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در حكمی دكتر «عارف نوروزی» را به عنوان مدیر عامل بنیاد بركت منصوب كرد.

به گزارش عصر چهارشنبه ایرنا، مبنای تاسیس بنیاد بركت دستور مقام معظم رهبری خطاب به رییس ستاد بوده كه فرمودند «در ذهنم حل مشكلات محرومین بوده است. مثلا مشكلات هزار روستا را حل كنید. چقدر خوب است هزار نقطه آباد شود یا هزار مدرسه در كشور ساخته شود،این دستگاه را برای این كار آماده كنید».

بر اساس این گزارش، دكتر نوروزی طی این حكم ماموریت دارد با استفاده از نقش محوری بنیاد بركت، در ارتقای كمی و كیفی فعالیت های « توانمندسازی اقتصادی و كارآفرینی، طرح های زیر بنایی و فرهنگی، خدمات سلامت الكترونیك و خدمات بانكی و بیمه ای در مناطق محروم و كمتر توسعه یافته» اقدام كند و در تحقق این ماموریت خطیر از توان علمی و تجربی نخبگان، كارآفرینان، مدیران و كارشناسان كشور در حوزه های مختلف استفاده كرده و زمینه تحقق بخشی از منویات متعالی مقام معظم رهبری و برنامه های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در مناطق محروم و كمتر توسعه یافته را فراهم كند.

با توجه به پیشینه اجرایی و سوابق حرفه ای دكتر نوروزی در سمت هایی نظیر قائم مقام ارشد مدیر عامل و عضو هیات مدیره گروه صنعتی ایران خودرو، عضو هیات مدیره بانك پارسیان، بیمه پارسیان، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، گروه اقتصادی تدبیر، سرمایه گذاری پارسیان، رییس هیات مدیره و مدیر عامل شركت های گروه حمل و نقل بنیاد مستضعفان و رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان اموال و املاك ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ...، انتظار می رود اقدامات بنیاد بركت بیش از پیش گسترش یابد.

بنیاد بركت در فعالیت پنج ساله خود از بدو تاسیس تاكنون موفق به اجرای 140 طرح توانمند سازی اقتصادی از طریق مشاركت با كارآفرینان، احداث 408 مدرسه، ساخت 306 مسجد و حسینیه، 111 پروژه برق رسانی و 284 پروژه آبرسانی روستایی، احداث 360 كیلومتر جاده و ساخت 950 واحد مسكن برای محرومان و ... شده است.

پیش از این آقای دكتر شكرخواه مدیر عامل بنیاد بركت بوده است.

اجتمام(1)**9140**1580