تقویت روحیه امید وخودباوری، دستاورد مهم مذاكرات اخیر بود

تهران - ایرنا - نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج، بزرگترین دستاورد آخرین مذاكرات ایران در ژنو را تقویت روحیه امید، خودباوری و اعتماد به نفس ملت و دولت ایران عنوان كرد.

حجت الاسلام والمسلمین «محمدرضا تویسركانی» روز چهارشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی ایرنا، یكی دیگر از پیامدهای این مذاكرات را ایجاد یأس و ناامیدی دشمنان بویژه رژیم صهیونیستی دانست.

وی افزود: صهیونیست ها بشدت از این توافقنامه عصبانی هستند چرا كه آنها بیش از 10 سال ملت ایران را مورد بزرگترین تهمت ها قرار داده بودند و ایران را خطری جهانی معرفی كردند كه خوشبختانه به لطف خداوند و درایت دولت تدبیر و امید با امضای توافقنامه در بحث هسته ای، به همگان ثابت شد كه ایران خطری برای ملت های دنیا نیست.

وی با بیان اینكه حفظ پیشرفت های هسته ای توسط دانشمندان هسته ای ایران از دیگر دستاوردهای این توافقنامه بود، خاطرنشان كرد: تحقق مذاكرات اخیر در ژنو قطعا دستاورهای گذشته هسته ای ایران را حفظ می كند كه مهم ترین آنها حق غنی سازی در داخل ایران است و خوشبختانه با امضای این توافقنامه، نه تنها مسیر رشد دانش هسته ای در ایران مسدود نمی شود بلكه دنیا را نسبت به داشتن این حق تسلیم می كند.

تویسركانی با بیان اینكه تفكر بسیجی در تیم مذاكره كننده قطعا برای تحقق این مذاكرات نقش موثری داشته است، افزود: در هر صورت تحقق این مذاكرات حاصل لطف خداوند و درایت دولت خدمتگزار و مقاومت مردم ایران بوده كه خوشبختانه در هفته بسیج نیز محقق شده است.

نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج با اشاره به نقش اقتصاد مقاومتی مردم ایران در تحقق این مذاكرات، اظهار داشت: بدون شك تحقق اقتصاد مقاومتی در داخل كشور، موجب اعتماد به نفس قدرت مذاكره كنندگان كشور ما شد و خوشبختانه ما از این آزمون سربلند بیرون آمدیم.

تویسركانی افزود: ما اگر دارای اقتصاد مقاومتی طی سالهای گذشته نبودیم قطعا عامل تحریم، ایران را بزودی از پای درمی آورد و سبب فلج كردن اقتصاد كشور می شد؛ به هرحال ملت ایران اگر از اقتصاد مقاومتی استفاده نمی كرد قطعا تسلیم قدرتهای جهانی می شد از این رو ملت ایران همچنان باید رویكردهای خود را در راستای اقتصاد مقاومتی پیش ببرد.** نقش شهدای دانشمند هسته ای در تحقق مذاكرات ژنو

وی درباره نقش شهدای دانشمند هسته ای در تحقق مذاكرات اخیر در ژنو، گفت: پیشرفت های هسته ای در ایران را مدیون شهدای دانشمند هسته ای هستیم لذا باید قدر این شهدا را بدانیم و همواره از مقام شامخ آنها تجلیل و قدردانی كنیم.

تویسركانی تصریح كرد: اگر كشور ما در ده سال گذشته در دانش هسته ای پیشرفت نمی كرد قطعا نمی توانستیم دنیا را وادار به تسلیم دربرابر خواسته های هسته ای خود كنیم.

وی تاكید كرد كه باید به صراحت گفت یكی از نقاط قوت مذاكره اخیر، استفاده از دانش بومی هسته ای در داخل ایران بود كه خوشبختانه جهانیان به خوبی درك كردند كه ایران به این دانش دست یافته و كسی نمی تواند جلوی پیشرفت هسته ای آن را بگیرد حتی اگر در مذاكرات به نتیجه نمی رسیدیم زیرا برنامه های مدونی در این بخش داشتیم.

وی با بیان اینكه مقام معظم رهبری دو راهبرد توافق و عدم توافق را در مسیر برنامه های هسته ای ایران پیش بینی كردند، افزود: خوشبختانه ایران برای هر دو گزینه توافق یا عدم توافق بر سر مسائل هسته ای برنامه های مدونی داشت و حتی ما اگر درخصوص مسائل هسته ای با طرف مقابل به نتیجه نمی رسیدیم، باز هم براساس چشم اندازهای از پیش طراحی شده حركت می كردیم.** تقویت خلاقیت و ابتكارات ایرانیان در پی تحریم ایران

تویسركانی گفت: در صورتی كه حتی ما در این مذاكرات، به نتیجه مثبتی دست نمی یافتیم نیز با اجرای سازوكارهای مناسب، در راستای اهداف امنیتی، دفاعی و معیشتی مردم گام های موثری برمی داشتیم؛ قطعا تحریم های دشمن علیه ما نه تنها موجب یاس و ناامیدی ما نشد بلكه موجب تقویت خلاقیت و ابتكارات ما شده است به طوری كه مقام معظم رهبری همواره در فرمایشات خود تأكید می كنند ما با ملت آمریكا مشكلی نداریم بلكه ایران با دولت آمریكا به خاطر داشتن روحیه استكباری مخالف است.

نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج، گفت: با وجودی كه تنها چند روز از این مذاكره گذشته تنها كشوری كه در راستای این مذاكرات ساز مخالف می زند، دولت آمریكاست؛ به هر حال دولت آمریكا باید نشان دهد دست از روش های غلط گذشته در قبال ایران برداشته است.

تویسركانی تصریح كرد: قطعا اگر دولت آمریكا دست از اقدامات گذشته خود علیه ایران بردارد، ایران نیز در رفتار خود با این دولت تجدیدنظر خواهد كرد اما اگر با همان روش قبل با ایران برخورد كند، قطعا ما نیز با شیوه های خود با آن كشور برخورد خواهیم كرد.

اجتمام(4)م.د**1558

سرخط اخبار جامعه