تاثير قدرت دريايي در روابط سياسي و بين المللي/ موفقيت ها در نيروي دريايي حاصل تفكر بسيجي است

تهران- ايرنا- فرمانده كل ارتش جمهوري اسلامي ايران با بيان اين كه قدرت و حفظ سيادت دريايي در روابط سياسي و بين المللي تأثير گذار است، اظهارداشت: بحمدالله نيروي دريايي ارتش ما از چنين اقتداري برخوردار است.

به گزارش روزدوشنبه ايرنا به نقل از روابط عمومي نيروي دريايي ارتش، امير سرلشكر « عطاءالله صالحي» اين مطلب را در گردهمايي معاونان ستادي، فرماندهان مناطق و پايگاه ها و فرماندهان مستقل نيروي دريايي بيان كرد.

سرلشكر صالحي ضمن گراميداشت هفتم آذر سالروز نيروي دريايي ارتش افزود: اقتدار اين نيروي راهبردي از بركات شعار « راه ما راه حسين(ع) است » نشأت مي گيرد و همه پيروزي هاي ما ناشي از گام برداري و پيروي از راه حسين(ع) است.

وي همچنين با تبريك به فرماندهان نيروي دريايي به خاطر شرفيابي به محضر مقام معظم رهبري، آن را مصادف با موفقيت ايران در عرصه بين المللي عنوان كرد و افزود: اين روز روز بسيار بزرگ و ارزشمندي براي شما بود چرا كه با موفقيت ملي ما در عرصه بين الملل و هفته بسيج همزمان شد.

سرلشكر صالحي با اشاره به تقارن هفته بسيج با سالروز نيروي دريايي، خاطر نشان كرد: اگر فكر بسيجي در نيروي دريايي راهبردي نبود و فعاليت هاي شايسته شما در پهنه آبهاي بين المللي با همين روحيه بسيجي نبود به اين موفقيت ها دست پيدا نمي كرديد و اين افتخارات پي در پي حاصل نمي شد.

فرمانده كل ارتش صيانت از منافع نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در درياها بويژه حفظ اقتصاد كشور با اسكورت كشتي هاي تجاري و نفتكش را از مأموريت هاي بسيار مهم نيروي دريايي ارتش برشمرد.

سرلشكر صالحي افزود: خوشبختانه نيروي دريايي در اين زمينه هم اجازه هيچ تعرضي به ناوگان تجاري كشور را نداده است و شاهد اين مدعا دفع حملات متعدد تروريسم دريايي و مبارزات موفقيت آميز با اين پديده شوم توسط ناوگروه هاي اعزامي نيروي دريايي ارتش به آب هاي آزاد است.

وي با بيان اين كه ميزان پيشرفت هاي نيروي دريايي شگفت انگيز و غير قابل باور است، گفت: كاركنان ولايتمدار نيروي دريايي با توكل بر خداوند و روحيه جهادي و خستگي ناپذيري، مقتدرانه پرچم سرافراز كشور عزيزمان را در آب هاي آزاد جهان از اقيانوس هند گرفته تا درياي سرخ و مديترانه و همچنين اقيانوس آرام به اهتزاز در آورده اند.

سرلشكر صالحي تصريح كرد: ناوگروه هاي نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران به عنوان سفيران صلح و دوستي و مبلغان فرهنگ ناب محمدي(ص) با پهلوگيري در بنادر كشورهاي مختلف رسالتي ارزشمند را به انجام رسانيده اند.

وي قدرت و حفظ سيادت دريايي را تأثير گذار در روابط سياسي و حوادث بين الملل دانست و اظهارداشت: اين سيادت دريايي مؤثر است و نيروي دريايي ما داراي چنين سيادتي است ولي تهديد عليه كسي محسوب نمي شود.

فرمانده كل ارتش در ادامه با تأكيد بر لزوم حفظ آمادگي در هر شرايطي، اذعان داشت: توجه به امر آموزش نيروي انساني متخصص ، آماده به كاري تجهيزات، ارتقاء آمادگي رزمي، توجه به معنويات و تلاش در راستاي عملي شدن شعار «راه ما راه حسين(ع) است» بايستي كمافي السابق در صدر فعاليت هاي نيروي دريايي قرار گيرد.

سرلشكر صالحي يكي از مسئوليت هاي نيروي دريايي را رسيدگي به خانواده ها در مناطق كمتر توسعه يافته به خصوص شهرهاي ساحلي جنوب شرقي كشور عنوان و از تلاش هاي فرمانده نيروي دريايي و عقيدتي سياسي اين نيرو كه در بسياري از مراتب سرمشق بوده تقدير كرد.

وي با بيان اينكه همه ذرات عالم در زمين، هوا و دريا به اذن الله داراي شعوري مرموز و جنود الهي هستند تصريح كرد: انسان كامل مي تواند از اين جنود الهي با اجازه خداوند استفاده كند از جمله دريا كه براي همگان پر معناست، آب هميشه در جريان و در حال صحبت است و بدون شك هر كسي كه در دريا مشغول بكار است، به طور معمول به خداوند نزديك تر است.

سيام**7261**1478

سرخط اخبار سیاست