لغو تحریم پتروشیمی یك حركت مثبت برای توسعه همكاری هاست

تهران - ایرنا - هیات مدیره شركت ملی صنایع پتروشیمی از لغو تحریم های اعمال شده علیه این صنعت استقبال و اعلام كرد كه آماده توسعه روابط خود با دیگر كشورها است.

به گزارش شبكه اطلاع رسانی نفت و انرژی، جلسه هیات مدیره شركت ملی صنایع پتروشیمی صبح امروز (یكشنبه سوم آذر) با حضور تمامی اعضا تشكیل شد. در ابتدای این جلسه موضوع لغو تحریم های اعمال شده علیه صنعت پتروشیمی بررسی و آمادگی این شركت برای همكاری و تعامل با دیگر كشورها مورد تاكید قرار گرفت.

اعضای هیات مدیره شركت ملی صنایع پتروشیمی بر این نكته تاكید دارند كه منتظر اعلام جزئیات توافق هسته ای جمهوری اسلامی ایران با كشورهای 5+1 از سوی وزارت امور خارجه هستند و امیدوارند كه رشد و توسعه صنعت ارزش آفرین پتروشیمی با بهبود شرایط بین المللی با شتاب بیشتری ادامه یابد.

ایران و 1+5 در مذاكرات ژنو 3 به توافقی تاریخی دست یافتند كه در آن حق غنی سازی ایران در عمل و گفتار به رسمیت شناخته شد و تحریم های بیمه و حمل و نقل و نفتی بطور كامل برداشته می شود.

براساس این سند چهار صفحه ای هیچ تحریمی افزایش نخواهد یافت. همچنین بر اساس این سند، «تحریم نفتی ایران متوقف می شود و سطح فروش نفت در سطح فعلی حفظ و در آمدهای نفتی آزاد خواهد شد. تحریم پتروشیمی به طور كامل رفع و تحریم صنایع خودروسازی برداشته می شود.»

ایران 1+5 همچنین توافق كردند: «تحریم طلا و فلزات گرانبها و تحریم های بیمه و حمل و نقل و مرتبط با نفت كلا برداشته می شود.»

اقتصام(1)**1561

سرخط اخبار اقتصاد