استاندار جديد سيستان و بلوچستان: همه بايد در توسعه استان مشاركت كنند

زاهدان - ايرنا - استاندار جديد سيستان و بلوچستان گفت: همه بايد در توسعه همه جانبه اين استان با استفاده از توانمندي هاي فراوان و خدادادي در آن مشاركت داشته باشند.

'علي اوسط هاشمي' روز چهارشنبه در نخستين مصاحبه با خبرگزاري جمهوري اسلامي پس از انتصاب به سمت استاندار سيستان و بلوچستان گفت: اين مهم با هم افزايي و هم انديشي مردم، مسوولان و نخبگان استان امكانپذير است.

استاندار سيستان و بلوچستان گفت: تقويت ارزش گذاري بر مردماني كه نگاه ملي برجسته اي به گستره ايران و ايراني دارند و حفظ منافع مردم اين استان كه در انتخابات اخير رياست جمهوري بالاترين درصد آرا را به دكتر روحاني داشتند، از مهم ترين اهداف و برنامه هاي خود در دوره تصدي اين سمت است.

وي بيان كرد: هم افزايي، هم انديشي و هم فكري با مردم و توسعه همه جانبه و متوازن در بخش هاي اجتماعي، فرهنگي، امنيتي و اقتصادي از برنامه هاي پيش بيني شده و اولويت دار مديريت استان سيستان و بلوچستان در دوره جديد خواهد بود.

استاندار دولت يازدهم در سيستان و بلوچستان افزود: اولويت نخست كاري مجموعه استانداري اين است كه به سمتي پيش برويم تا زمينه حضور اثرگذار مسوولان و مردم منطقه را يار و همراه خود در پيشرفت و ترقي استان داشته باشيم.

اوسط هاشمي اضافه كرد: اعتماد به عنوان سرمايه اصلي اجتماعي با قوت در سيستان و بلوچستان محقق خواهد شد و حلقه وصلي براي آنچه كه لازمه ترقي و پيشرفت و توسعه استان است، خواهم بود.

وي گفت: با اتكا به قابليت ها و توانمنديهاي زياد سيستان و بلوچستان بويژه نيروي انساني توانمند آن و تكيه برخرد جمعي و واقع شدن بر مدار توسعه منطبق با پتانسيل هاي محيطي از جمله راه آهن به منظور توسعه ترانزيت و قابليت هاي محيطي و گردشگري و ارتباط و پيوند بيشتر مردم اين استان با ساير نقاط كشور و بالا بردن احساس امنيت از اهداف و برنامه هايي است كه براي تحقق آن تلاش خواهم كرد.

وي اظهار داشت: بهره گيري از شرايط متناسب منطقه بويژه ترغيب و جذب صاحبان سرمايه و استفاده از معادن، قابليت هاي دريايي، كشاورزي، دامداري و ساير انباشته هاي خدادادي سيستان و بلوچستان به جد مورد نظر خواهد بود.

استاندار جديد سيستان و بلوچستان ادامه داد: به تبعيت از دولت جديد جذب صاحبان سرمايه و فكر بومي كه به ساير نقاط كشور و كشورهاي ديگر مهاجرت كرده اند از ديگر اولويت هاي استان خواهد بود.

به گزارش ايرنا هيات دولت در جلسه امروز /چهارشنبه/ خود با پيشنهاد وزارت كشور مبني بر انتصاب علي اوسط هاشمي به عنوان استاندار سيستان و بلوچستان موافقت كرد.

هاشمي در رزومه كاري خود سالها تجربه در رده هاي مختلف مديريتي وزارت كشور در سمت شهردار، فرماندار و مدير كل را دارد كه مهم ترين آن 7 سال تصدي فرمانداري تهران و يك سال معاون سياسي استاندار كردستان بوده است.ك/3

653/2729/ 330