۲۱ آبان ۱۳۹۲،‏ ۹:۲۲
کد خبر: 80901778
۰ نفر
تكرار هشدار: ظرف یكبار مصرف و 77 نوع سرطان

تهران - ظروف یكبار مصرف نه تنها به عنوان عاملی موثر در تشدید مشكلات زیست‌ محیطی عمل می كند، بلكه بر اساس تحقیقات علمی نقش این ظروف در ایجاد 77 نوع بیماری سرطان زا به دلیل تماس مواد غذایی داغ تاكنون ثابت شده است.

با توجه به ایام سوگواری محرم و رواج توزیع نذورات هیات های عزاداری در ظروف یكبار مصرف پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت «وب دا» با درج مطلبی به بررسی این موضوع از منظر سلامت افراد و مشكلات زیست محیطی پرداخته است.

در این مطلب آمده است: استفاده از ظروف یكبار مصرف و رها كردن آنها در اطراف محل‌های برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم، عاملی برای تشدید مشكلات زیست‌محیطی، آبگرفتگی‌ها و نازیباشدن چهره شهر است.

معاون بهداشتی دانشكده علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی نیشابور با بیان این نكته به افزایش پخش نذورات در ظروف پلاستیك یكبار مصرف در ایام محرم و در اماكنی مثل منازل، مساجد، تكایا و كنار خیابانها نیز اشاره دارد.

دكتر محمدجعفر صادقی گفت: توزیع كیسه زباله میان هیئت‌های مذهبی در مساجد و تكایا و دوره‌های آموزشی ویژه برای كاهش تولید زباله و قراردادن مخازنی برای جمع‌آوری زباله‌های تكایا از رها شدن این ظروف در كنار خیابان جلوگیری می‌كند.

معاون بهداشتی دانشكده علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی نیشابور ادامه داد: كارگاه‌های زیرزمینی و فروشگاه‌های بی‌نام و نشانی به دور از چشم ماموران بهداشت، ضایعات و زباله‌های كارخانه‌ها را جمع كرده و با استفاده از این مواد دست دوم، ظروف یك‌بار مصرفی با یك چهارم قیمت ظروف ساخته شده از مواد اولیه تولید می‌كنند كه مواد سمی این ظروف به‌دلیل اینكه یك‌بار تجزیه شده‌اند، به‌راحتی وارد مواد غذایی می‌شود.

دكتر صادقی خاطر نشان كرد: توصیه می‌شود ظروف یك‌بار مصرف از كارخانه‌های معتبر و فروشگاه‌های بزرگ كه دارای علامت استاندارد و یا مارك‌دار هستند، خریداری شود.

وی عنوان كرد: استفاده ظروف یك‌بار مصرف ممكن است از بروز بیماری‌های عفونی جلوگیری كند چون با یك‌بار مصرف دور انداخته می‌شوند اما باید توجه داشت كه ظروف یك‌بار مصرف در ایران حاوی پلیمرهایی هستند كه در اثر حرارت مواد غذایی، اسیدی و چرب، رادیكال آزاد تولید می‌كنند.

معاون بهداشتی دانشكده علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی نیشابور بیان كرد: برخی از مواد شیمیایی تشكیل‌دهنده این ظروف نیز در درازمدت علاوه بر سرطان و سایر بیماری‌های غیر واگیر منجر به بروز انواع اختلالات گوارشی و ریوی می‌شود.

دكتر صادقی با بیان اینكه در ساخت ظروف یكبار مصرف به ‌منظور جلوگیری از شكنندگی، از مواد پلاستیكی لایزر استفاده می‌شود، یادآور شد: بنابراین اگر درون این ظروف آب جوش یا غذای داغ مانند آش ریخته شود، این مواد حل شده، وارد بدن و به ‌دلیل داشتن تركیبات خاص در اثر استفاده طولانی مدت از این مواد منجر به بروز سرطان‌های مختلف می‌شوند.

وی اظهار داشت: ظروف یك‌بار مصرف پلیمری و كیسه‌های پلاستیكی در صورت تماس با مایعات و مواد غذایی بالای 40 درجه، ماده‌ای شیمیایی به نام «استایرن» از خود خارج می‌كنند كه موجب تلخی غذا می‌شود و بیش از 77 نوع بیماری سرطان‌زا را به‌ همراه دارد.

معاون بهداشتی دانشكده علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی نیشابور عنوان كرد: با تغییر الگو و كاهش مصرف كیسه‌ها، ظروف و محصولات یك‌بار مصرف پلاستیكی و به‌جای آنها استفاده از ظروف با پایه گیاهی(نشاسته ذرت و سیب زمینی) و بازگشت به فرهنگ سنتی استفاده از ظروف ملامینی و چینی برای توزیع نذورات، منجر به كاهش و حذف مشكلات زیست‌محیطی، بهداشتی و اقتصادی كشور در این عرصه می‌شود.

دكتر صادقی اضافه كرد: ظروف گیاهی تخریب‌پذیر بوده و در زمان كوتاهتری (شش ماه)، نسبت به ظروف پلاستیكی در محیط تجزیه می‌شوند، بدون اینكه آثار تخریبی بر محیط زیست پس از تجزیه شدن در خاك داشته باشد.

1516**610

سرخط اخبار جامعه