شاخه "القاعده" در الجزایر درخصوص حمله به اهداف آمریکا هشدار داد ..............................................................
تهران، خبرگزاری جمهوری اسلامی 11/04/87 خارجی.سیاسی.القاعده.آمریکا.
رهبر یکی از شاخه های گروه "القاعده" در الجزایر هشدار داد که گروه وی در هدف قرار دادن اهداف آمریکا در سراسر دنیا تردید نخواهد کرد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، "عبدالمالک دروکدال" رهبر گروه موسوم به القاعده در مغرب اسلامی، در مصاحبه ای که به نظر می رسد اولین مصاحبه وی با یک روزنامه نگار غربی باشد، به پرسش های مکتوب خبرنگار روزنامه آمریکایی "نیویورک تایمز" در قالب یک نوار صوتی پاسخ داد.
وی در پاسخ به پرسشی درخصوص حمله این گروه به اهداف آمریکا گفت: اگر دولت آمریکا جنگ با مسلمانان را مشروع می داند، چه چیز باعث می شود که گمان کنیم جنگ ما در قلمرو آنها قانونی نیست.
وی افزود: همگان باید بدانند در هدف قرار دادن اهداف آمریکا در هر زمان که بتوانیم و در هرکجای این کره خاکی که این اهداف وجود داشته باشند، درنگ نخواهیم کرد.
گروه دروکدال پیش از الحاق به گروه "اسامه بن لادن" در سال 2006 به "گروه سلفی ها برای موعظه و نبرد" شهرت داشت و رهبر این گروه الجزایری هدف از پیوستن به القاعده را مبارزه تحت لوای یک پرچم عنوان کرد.
وی دلیل خشم و تمایل خود به انتقامجویی از آمریکا را ذکر نام گروهش در فهرست سیاه گروه های تروریستی دولت آمریکا عنوان کرد و افزود: آمریکا پایگاه های نظامی در جنوب کشور ما بنا می کند و به تمرینات نظامی می پردازد.
وی افزود: آمریکا همچنین نفت ما را چپاول می کند و نقشه غارت گاز ما را نیز کشیده است. از اینرو آیا آمریکا با این تجاوز وقیحانه چاره دیگری برای ما باقی می گذارد. بی شک پاسخ به این سوال منفی است.
روزنامه نیویورک تایمز به نقل از مقامات نظامی آمریکا نوشت: این گروه متشکل از 300 تا 400 جنگجوست که در کوهستان های شرق الجزیره فعالیت دارند و 200 عضو دیگر آن نیز در سراسر این کشور پراکنده اند.
مترجمام **ن.م **1078** 1396 شماره 240 ساعت 17:59 تمام

سرخط اخبار جهان